Ceny złota wykazują dużą zmienność w 2020 r

Ceny złota wykazują dużą zmienność w 2020 r

Połowa 2020 roku jest już za nami i był to wyjątkowo pracowity rok na rynkach światowych. Kryzys wywołany Covid-19 dotknął wiele instrumentów finansowych. Surowce, indeksy, waluty, fundusze ETF, akcje i inne grupy instrumentów zostały wprowadzone w stan niepewności i wiele z nich doświadczyło ekstremalnej zmienności.

Połowa 2020 roku jest już za nami i był to wyjątkowo pracowity rok na rynkach światowych. Kryzys wywołany Covid-19 dotknął wiele instrumentów finansowych. Surowce, indeksy, waluty, fundusze ETF, akcje i inne grupy instrumentów zostały wprowadzone w stan niepewności i wiele z nich doświadczyło ekstremalnej zmienności.

Złoto – historyczne miejsce przechowywania wartości – nie było inne. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co działo się na rynku złota w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Początek 2020 r .: Bezpieczne Przystanie świecą

Na początku 2020 r. pojawiły się oznaki rozprzestrzeniania się koronawirusa z Chin do innych krajów. W rezultacie rynek ogarnął strach i niepewność. Złoto, tradycyjny instrument „bezpiecznej przystani” *, ma tendencję do wzrostu cen w czasach niepewności rynkowej (chociaż nie zawsze tak się dzieje). Gdy różne kraje zaczęły zamykać swoje granice i przy tak wielu nieznanych czynnikach, które należy wziąć pod uwagę, apetyt na ryzyko inwestorów szybko się zmienił, wspierając atrakcyjność bezpiecznych przystani. * Między 1 stycznia, a 9 marca złoto wzrosło o ponad 10%.

Status złota jest testowany

To, co stało się potem, było trudniejsze do wyjaśnienia. Gdy kryzys koronawirusa nasilał się, a giełdy na całym świecie załamały się, ciągnąc za sobą indeksy, złoto zaczęło spadać. Dlaczego tradycyjna bezpieczna przystań spadała w obliczu pogarszającego się globalnego kryzysu? Istnieje kilka możliwych wyjaśnień, ale najważniejsze jest to, że kryzys po prostu stawał się zbyt duży dla inwestorów. W obliczu rozległych strat i rozprzestrzeniania się paniki, niektórzy inwestorzy po prostu sprzedawali wszystko, aby pokryć straty portfela. ** Możliwe jest również, że niektórzy inwestorzy sprzedawali złoto, aby zapobiec jego większemu udziałowi w swoim portfelu pod względem wartości. ** Bez względu na przyczynę, wynik był jasny: złoto przeżywało najgorszy tydzień od 4 dekad * W ciągu kilku dni – między 10 marca, a 16 marca – ceny złota spadły o ponad 14%. Bez wątpienia były to gorączkowe, nerwowe dni dla handlujących złotem, a także dla tych, którzy handlują kontraktami CFD na złoto lub złoto ETF z Vestle.

Trend znów się zmienia

Po dramatycznej marcowej katastrofie metal szlachetny szybko odzyskał siły. W kolejnych miesiącach zyskiwał na wartości, co było spowodowane wieloma czynnikami, które połączyły się we wspieraniu rajdu. Jeden czynnik był wystarczająco jasny: pandemia, która pozostaje, nawet gdy piszemy ten artykuł, która jest nierozwiązana, a wyłania się już tak zwana druga fala. Ciągła niepewność na rynkach światowych może wpływać na nastroje, apetyt na ryzyko i zwiększać zapotrzebowanie na bezpieczne przystanie . ***

Kolejnym czynnikiem są bezprecedensowe pakiety bodźców wprowadzone przez rządy i banki centralne, mające na celu złagodzenie niszczycielskiego wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę. *** Kiedy decydenci wydają tak dużo pieniędzy, budzi to obawy dotyczące inflacji, skłaniając inwestorów do sięgnięcia po aktywa, którymi nie można tak łatwo manipulować. W końcu – nie możesz drukować złota. Niskie stopy procentowe sprzyjały również cenom złota *, a także nasilającym się napięciom między Chinami i USA. ***

Złoto stale rosło w kwietniu, maju i czerwcu, a w lipcu metal szlachetny wzrósł do poziomów cen nie obserwowanych od ponad 7 lat.

Co teraz?

Rok 2020 jasno pokazał, że wiele może się wydarzyć i to w dość szybkim tempie . Pomyśl tylko o początku stycznia 2020 roku. Czy mógłbyś sobie wyobrazić, że 6 miesięcy później nadal będziemy mieć pandemię, gospodarki będą walczyć, a wszyscy będą nosić maski? Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co stanie się ze złotem, ale inwestorzy mogą wziąć pod uwagę wiele czynników. Tempo ożywienia światowej gospodarki, dodatkowe pakiety bodźców, druga fala Covid-19 lub odkrycie szczepionki mogą wpłynąć na apetyt na ryzyko oraz na ceny złota.

Liczne czynniki niepewności, które utrzymują się na rynkach światowych, podkreślają, jak ważne jest, aby być na bieżąco z wydarzeniami rynkowymi. Śledząc informacje w czasie rzeczywistym, sprawdzając wiodące witryny z wiadomościami lub korzystając z aplikacji handlowej na Androida lub iOS, może pomóc inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji handlowych.

Złote kontrakty CFD

Jeśli zdecydujesz się na handel na złocie lub funduszach ETF na złoto z Vestle w formie kontraktów CFD, możesz również skorzystać z bezpłatnych zasobów informacyjnych i aktualizacji. W Vestle wierzymy, że nawet wielcy inwestorzy zawsze mogą się poprawić, dlatego oferujemy ekskluzywne zasoby edukacyjne i bezpłatne, osobiste szkolenie z trenerem handlowym. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do rynku z dowolnego miejsca, pobierz naszą aplikację na system iOS lub Android, dostępną bezpłatnie w App Store i Google Play.

Przy utrzymującej się zmienności rynku inwestorzy stają zarówno przed ryzykiem, jak i szansami. Na naszej zastrzeżonej platformie transakcyjnej możesz wybierać spośród ponad 800 kontraktów CFD, w tym złota i ETF, dywersyfikować swój portfel i uzyskiwać dostęp do różnych narzędzi zarządzania ryzykiem.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84.6% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij