Lokaty terminowe przez internet — wygodny sposób na oszczędzanie

Zastanawiasz się, w jaki sposób bezpiecznie oszczędzać? Chcesz uniknąć zbędnych formalności i zależy Ci na szybkich profitach? Jednym z najprostszych sposobów na wygenerowanie oszczędności czy podreperowanie domowego budżetu jest założenie lokaty online. W tym artykule dowiesz się, czym jest, jak działa i jakie są jej najważniejsze korzyści.

Kryzys gospodarczy i szalejąca inflacja spowodowały, że każdą wydaną złotówkę ogląda się jeszcze dokładniej niż dotychczas. Coraz więcej osób zaczyna poważnie myśleć o tym, jak polepszyć swoją obecną sytuację finansową. Nie każdy jednak wie, że oprócz wyższych cen w sklepach i rosnących rat kredytów są też inne, niewidoczne na pierwszy rzut oka skutki inflacji. Jednym z nich jest zmniejszenie wartości pieniądza. Z tego właśnie powodu trzymanie oszczędności „w skarpecie” czy skarbonce nie jest najrozsądniejszą formą dbania o majątek. Istnieją proste sposoby, niewymagające specjalistycznej wiedzy z ekonomii, aby nawet najmniejszy kapitał nie tylko nie topniał, ale i na naszych oczach się pomnażał. Jednym z nich jest założenie lokaty online.

Co to jest lokata terminowa online?

Lokata terminowa jest jednym z najpopularniejszych produktów oszczędnościowych. To rodzaj umowy pomiędzy klientem a bankiem, w której środki pieniężne są lokowane na ustalony w umowie czas: od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. W tym okresie bank może nimi dowolnie obracać, a w zamian wypłaca zysk w postaci odsetek. Po upływie terminu umowy bank przeleje na Twoje konto powierzony kapitał wraz z odsetkami.

Oprocentowanie lokat terminowych — jak działa?

Wysokość oprocentowania lokaty terminowej wynosi z reguły kilka procent i jest zależne od długości jej trwania oraz wybranej oferty banku. Bardzo często zdarza się, że banki oferuję atrakcyjne oprocentowanie na wybrany okres lokacyjny. Pamiętaj, że podana w ofertach wysokość oprocentowania liczona jest zawsze w skali roku. Oznacza to, że rzeczywisty zysk z takiej lokaty odnosi się proporcjonalnie do okresu, na który zawarłeś umowę.

Lokata przez internet — dla kogo?

Zależy Ci na bezpiecznej inwestycji generującej szybkie efekty? Cenisz sobie wygodę i czas? Lokata terminowa przez internet to jedna z najbezpieczniejszych form deponowania pieniędzy, na którą może pozwolić sobie praktycznie każdy, kto dysponuje nadwyżką środków finansowych.

Jeśli zależy Ci na redukcji zbędnych formalności, wybierz lokatę terminową online. Dzięki obsłudze lokaty w bankowości internetowej i wygodnym podglądzie możesz na bieżąco cieszyć się rosnącymi oszczędnościami z perspektywy domowego fotela!

Dlaczego warto założyć lokatę online?

Istnieje kilka powodów, dla których lokowanie oszczędności przez internet jest korzystne. Oto najważniejsze:

  • Czas to pieniądz! Rozpoczęcie oszczędzania jest możliwe bez zbędnych formalności, dojazdów do placówek bankowych i długiego czekania w kolejkach. Dzięki elektronicznej bankowości możesz założyć lokatę szybko i wygodnie, w dogodnym dla siebie czasie i terminie. Zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na inne ważne sprawy, odpoczynek czy przyjemności.
  • Bezpieczeństwo to podstawa. Lokaty terminowe są jedną z najbezpieczniejszych form lokowania pieniędzy i pozwalają cieszyć się z zysków w stosunkowo krótkim czasie. Co więcej, standardowa lokata to produkt finansowy z zerowym ryzykiem. Dzięki obowiązującemu w Polsce prawu bankowemu, lokaty do równowartości 100 tys. euro są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
  • Przewidywalność. Dzięki stałemu oprocentowaniu w okresie lokacyjnym wartość Twoich zysków z lokaty będzie znana w momencie jej zakładania. Od początku wiesz, ile zarobisz! Taki widoczny cel skutecznie motywuje do oszczędzania.
  • Elastyczność. Dzięki dużemu wyborowi terminów lokacyjnych możesz dopasować lokatę do swoich potrzeb i możliwości. To Ty decydujesz, na jaki okres możesz powierzyć bankowi swoje pieniądze (od miesiąca do kilku lat) i jaka to będzie kwota (od kilkuset do kilku tysięcy złotych). Forma i skala oszczędzania jest szyta na Twoją miarę.
  • Brak zbędnych formalności. Wszystkie czynności dotyczące założenia, obsługi lokaty czy wypłaty środków wykonasz przez internet. Prawda, że wygodne?

Lokata terminowa przez internet to odpowiedź na powszechnie panujące przekonanie, że do inwestycji finansowych jest potrzebna zaawansowana wiedza ekonomiczna, potężny kapitał i szereg formalności. Nic bardziej mylnego! Założenie lokaty online to skuteczny, bezwysiłkowy i całkowicie zdalny sposób na oszczędzanie nawet przy niewielkich sumach.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło:

https://www.bankier.pl/smart/lokaty

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij