Jakie łącze internetowe wybrać do pracy zdalnej?

Coraz większa liczba pracodawców zapewnia swoim podwładnym możliwość wykonywania czynności służbowych poza biurem firmy. Praca zdalna może być bardzo efektywna, a poza tym pozwala generować zauważalne oszczędności. Aby tak było pracownicy, powinni korzystać z niezawodnych łączy internetowych. Podpowiadamy, jaki Internet sprawdzi się w pracy zdalnej.

Jakość łącza a wydajność pracy z domu

Praca zdalna to coraz popularniejsze rozwiązanie w wielu branżach. Jest to wygodne rozwiązanie dla programistów, grafików, copywriterów, rekruterów i wielu innych specjalistów. Taki model pracy oznacza spore oszczędności dla firmy, ale może być efektywny tylko wtedy kiedy decydujące się na nią osoby korzystają z odpowiedniego sprzętu, jak i wydajnego łącza internetowego. Zbyt wolny Internet będzie utrudniał wykonywanie obowiązków służbowych, na przykład transferowanie plików, przeprowadzanie szkoleń online lub branie udziału w wideokonferencjach. Dlatego też należy stawiać tylko i wyłącznie na szybkie i stabilne łącza.

Światłowód – najlepszy Internet do pracy zdalnej

Aktualnie najlepsze rozwiązanie to korzystanie z Internetu światłowodowego. Takie łącze pozostaje stabilne niezależnie od panujących warunków pogodowych i wyróżnia się dużą szybkością. Prędkość takiego Internetu może wynosić nawet 1000 Mb/s, co czyni tą opcję bezkonkurencyjną pod względem przepustowości. Dzięki temu światłowód umożliwia komfortowe obsługiwanie dowolnych programów, szybkie przesyłanie dużych plików i kontaktowanie się ze współpracownikami i klientami bez żadnych opóźnień i zakłóceń. Łącze światłowodowe oznacza brak obaw związanych z niemożnością ukończenia danego projektu na czas lub trudnościami w kontaktach z kontrahentami. Osoby korzystające z tej opcji otrzymują najlepsze z możliwych narzędzi, a efektywność ich pracy zależy wówczas tylko i wyłącznie od ich umiejętności i zaangażowania. 

Jak wybrać Internet mobilny do pracy zdalnej?

Internet światłowodowy nie jest dostępny w całym kraju, a w szczególności w mniejszych miejscowościach. Nie oznacza to, że mieszkające tam osoby nie mogą się decydować na pracę zdalną. W takich przypadkach sprawdza się Internet mobilny wykorzystujący nowoczesną technologię 5G. Warto dodać, że taka opcja będzie dobra również w wynajmowanych mieszkaniach, w których nie ma możliwości wiercenia dziur w ścianach. Technologia piątej generacji jest znacznie wydajniejsza od swoich poprzedniczek. W porównaniu do nich zapewnia znacznie większą stabilność połączenia i mniejszą zależność od niekorzystnych warunków pogodowych. 5G radzi sobie z dużymi obciążeniami sieci i gwarantuje niskie opóźnienia. Prędkość takiego łącza jest wystarczająca do skutecznego wykonywania obowiązków służbowych, w tym do brania udziału w wideokonferencjach i wysyłania plików o dużych rozmiarach. 

Internet do pracy zdalnej od INEA 

INEA oferuje szybki Internet światłowodowy dla firm, który sprawdzi się w pracy zdalnej. Jego prędkość jest dostosowywana do potrzeb danego użytkownika biznesowego i może wynosić nawet 1 Gb/s. Łącze może być objęte dodatkową ochroną przed cyberatakami i zapewnia odpowiednią stabilność niezależnie od warunków atmosferycznych. Usługa jest objęta całodobowym wsparciem ze strony wysokiej klasy specjalistów. Ponadto w ofercie INEA znajduje się niezawodny Internet mobilny w standardzie 5G, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z łącza światłowodowego.

Praca zdalna to optymalne rozwiązanie dla wielu pracodawców i pracowników. Aby zadbać o jej efektywność, należy zainwestować w odpowiednie łącze internetowe. Aktualnie, najlepsze rozwiązanie to Internet światłowodowy, który umożliwia bezproblemowe wykonywanie nawet najbardziej wymagających obowiązków służbowych. Osoby, które nie mogą skorzystać z tej opcji, powinny zainwestować w Internet mobilny wykorzystujący technologię 5G.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij