Księgowy korzystający z Krajowego Systemu e-Faktur

Jak zacząć korzystać z KSeF i co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem e-fakturowania w systemie?

Krajowy System e-Faktur to ogólnopolski system teleinformatyczny, który służy do wystawiania, przechowywania i wysyłania faktur ustrukturyzowanych. Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z niego dobrowolnie, jednak od 2024 roku KSeF będzie obowiązkowy zarówno dla małych, jak i dużych firm. Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć – koniecznie przeczytaj artykuł.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest Krajowy System e-Faktur,
  • co powinieneś wiedzieć o KSeF,
  • jak zacząć korzystać z KSeF we współpracy z systemem Comarch EDI.

Poznaj Krajowy System e-Faktur

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które umożliwia przedsiębiorcom wystawianie i przesyłanie faktur ustrukturyzowanych. Ustrukturyzowanie i przeniesienie do sieci procesów fakturowania to główny cel stworzenia KSeF. Dzięki niemu możliwe będzie stworzenie w pełni jednolitego systemu e-fakturowania.

Przedsiębiorcy, którzy zaczną korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur, mogą przede wszystkim generować faktury, wysyłać je, odbierać od innych firm czy organów. Możliwe jest również przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej, bez konieczności ich drukowania w wersji papierowej. To idealny sposób na ujednolicenie dokumentacji biznesowej Twojej firmy. Krajowy System e-Faktur niewątpliwie wpłynie na ułatwienie archiwizacji dokumentów, ponieważ faktury są widoczne w systemie przez 10 lat.

Krajowy System e-Faktur to nowoczesne narzędzie, które funkcjonuje w postaci aplikacji. To także system teleinformatyczny, który usprawnia proces przetwarzania faktur. Z pewnością pozwoli on również łatwiej i rzetelniej rozliczać Twoje podatki.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o KSeF

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku VAT, jak i ci, którzy są zwolnieni z jego opłacania.

Od 1 stycznia 2022 roku w Polsce wprowadzony został Krajowy System e-Faktur jako rozwiązanie dobrowolne, z którego przedsiębiorcy mogą korzystać. Co istotne, właśnie od stycznia 2022 roku możesz wystawić faktury ustrukturyzowane w ramach KSeF. Musisz pamiętać, że od 1 lipca 2024 roku fakturowanie elektroniczne w Polsce będzie obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców.

Rozpocznij korzystanie z KSeF z systemem Comarch EDI

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur jest bardzo proste. Z jego obsługą poradzą sobie przedsiębiorcy zarówno z małych, jak i dużych firm. Więcej problemów może być z jego integracją, jeśli w firmie jest zaimplementowanych wiele systemów informatycznych. Tu z pomocą przyjdzie Comarch EDI. To zaawansowane technologicznie narzędzie w modelu SaaS idealnie dopasuje parametry techniczne wprowadzanej faktury do wymogów KSeF. Pozwoli regularnie monitorować wszelkie zmiany wydajności Krajowego Systemu e-Faktur, a także będzie na nie reagować. Comarch EDI umożliwia klientom korzystanie z dodatkowych usług, takich jak śledzenie bieżącego statusu faktury, walidacji biznesowych czy strumieniowania faktur przychodzących do wielu systemów wewnętrznych.

Pamiętaj – do Krajowego Systemu e-Faktur możesz dołączyć już teraz! Przejdź na faktury ustrukturyzowane, postaw na nowoczesne i wygodne narzędzie. W razie pojawiających się wątpliwości, sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij