Dlaczego warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej w branży IT?

Rekrutacja w branży IT jest szczególnie trudna i wymagająca nie tylko z powodu coraz bardziej widocznego deficytu wykwalifikowanych specjalistów, ale również z uwagi na złożoność samego procesu rekrutacyjnego. Pozyskanie pracownika do firmy technologicznej wymaga bowiem zorganizowania wieloetapowego i – co za tym idzie – czasochłonnego przedsięwzięcia, które pochłania znaczne zasoby tak ludzkie, jak i finansowe. Jak zrealizować to zadanie bez odpowiedniego przygotowania i wsparcia osób wyspecjalizowanych w obszarze HR? Dziś wyzwanie to wydaje się, jeśli nie całkowicie niemożliwe, to przynajmniej żmudne, czasochłonne i niezbyt opłacalne. Właśnie dlatego dużo rozsądniejszym rozwiązaniem (również pod względem finansowym) okazuje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy rekrutacyjnej IT. Sprawdź dlaczego warto to zrobić!

Kiedy jest dobry moment na oddelegowanie rekrutacji w ręce firmy rekrutacyjnej IT?

Firmy technologicznie, które decydują się na poszerzenie swoich dotychczasowych zespołów developerskich, w wielu przypadkach poszukują specjalistów o bardzo konkretnym zestawie kompetencji oraz dość wąskiej specjalizacji. Pozyskanie takiego specjalisty jest w oczywisty sposób zadaniem o wiele bardziej skomplikowanym i trudniejszym niż zrekrutowanie pracownika na stanowisko ogólne, niewymagające aż tak sprecyzowanego CV. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy pozornie dobrze uporządkowany proces rekrutacyjny zupełnie nie zdaje egzaminu, skutkując przedłużającym się brakiem właściwych kandydatów i narastającą w związku z tym frustracją? Sytuacja komplikuje się dodatkowo, jeśli firma nie posiada wewnątrz własnej organizacji wystarczających zasobów do efektywnego przeprowadzenia całości zadań związanych z rekrutacją.

Doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach okazuje się zasięgnięcie wsparcia ze strony profesjonalnej agencji rekrutacyjnej IT. Kiedy szczególnie warto rozważyć skorzystanie z tego rodzaju usług? Pomoc zewnętrznych specjalistów HR to opłacalna inwestycja w momencie, gdy:

  • nie posiadasz wystarczająco dużo czasu i pieniędzy na zorganizowanie i przeprowadzenie wieloetapowego procesu rekrutacyjnego;
  • dotychczas wykorzystywane w Twojej firmie metody rekrutacyjne nie przyniosły pożądanego rezultatu i zauważasz, że brakuje Ci narzędzi do efektywnej rekrutacji;
  • prowadzisz początkujący start-up lub stosunkowo małą firmę i potrzebujesz sprawnie zrekrutować konkretnych specjalistów do realizacji lukratywnego projektu;
  • otrzymałeś zlecenie, którego nie jesteś w stanie wykonać z uwagi na braki kompetencyjne w Twoim zespole, dlatego chcesz szybko i efektywnie uzupełnić go o pożądanych pracowników.

Firma rekrutacyjna IT – korzyści dla Twojego biznesu

Kluczową cechą i jednocześnie istotną zaletą firmy rekrutacyjnej IT jest to, że pracują w niej eksperci HR, którzy specjalizują się dokładnie w tym segmencie rynku. Dzięki temu doskonale znają i rozumieją branżę IT, jej specyfikę i wymagania, z jakimi się wiąże. Rekruterzy mają ponadto aktualną wiedzę na temat wymaganych technologii czy oferowanych stawek i świetnie orientują się w obowiązujących realiach rynkowych. Doświadczenie w branży nowych technologii sprawia również, że zwykle firma rekrutacyjna IT posiada rozwiniętą sieć kontaktów, dzięki czemu rekruterzy są w stanie znacznie szybciej docierać do wartościowych kandydatów. To bowiem oszczędność czasu jest jednym z kluczowych powodów, za sprawą którego wiele rozmaitych firm decyduje się na oddelegowanie procesów rekrutacyjnych w ręce zewnętrznych specjalistów HR.

Warto podkreślić także fakt, że profesjonalni rekruterzy posiadają już niezbędny know-how i mają wypracowane własne, nowoczesne metody rekrutacyjne. To sprawia natomiast, że nie potrzebują odbywać żadnych dodatkowych szkoleń i są w stanie przejąć obowiązki związane z rekrutacją już od pierwszego dnia współpracy. Szybkie działanie może natomiast być jedyną szansą na utrzymanie klienta czy pozyskanie lukratywnego zlecenia.

Kolejną istotną zaletą firm rekrutacyjnych IT jest również elastyczność współpracy, dzięki czemu poszczególne przedsiębiorstwa mogą dopasować preferowany model działania do własnych potrzeb rekrutacyjnych. Wśród najpopularniejszych form współpracy z agencją rekrutacyjną wymienia się m.in. rekrutację w modelu RPO, rekrutację w modelu Success fee czy outsourcing specjalistów IT.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij