Współtwórca Netfliksa inwestuje w polski startup Usecrypt

Mitch Lowe, współzałożyciel Netfliksa i były dyrektor wykonawczy tego serwisu zainwestował nieznaną kwotę w polski startup Usecrypt, producenta zdecentralizowanego systemu komunikacji łączącego użytkowników bez serwerów pośredniczących. Ambasadorami marki są między innymi Kuba Wojewódzki, Cezary Pazura i Olaf Lubaszenko.

Mitch Lowe to obecnie 70-letni amerykański menedżer działający w segmencie wideo. Był m.in. współzałożycielem Netfliksa i pełnił w tym serwisie funkcję dyrektora wykonawczego. Czytaj także: SonarHome dostaje 25 mln złotych finansowania. Pieniądze na ekspansję w nowych miastach Mitch Lowe inwestuje w Usecrypt W Monaco trwa obecnie Festiwal Filmów Streamingowych, którego współorganizatorem jest Mitch Lowe. Wśród zaproszonych gości znalazła się firma Usercrypt z Polski.

Paweł Makowski

W Monaco w lipcu 2021 został zorganizowany Festiwal Filmów Streamingowych, którego współorganizatorem był Mitch Lowe. Wśród zaproszonych gości znalazła się firma Usercrypt z Polski. Podczas pobytu polskiej ekipy w Monaco doszło do oficjalnego dołączenia do Usercrypt Mitcha Lowe oraz Odeda Vanunu – jednego ze znanych na świecie ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Kwoty inwestycji w startup nie podano.  – Postanowiłem zainwestować prywatne pieniądze i swoje osobiste spore zaangażowanie w to, by Usecrypt odniósł sukces, bo tylko dzięki Usecrypt jest nadzieja na zwrócenie ludziom autentycznej prywatności w obszarze tylko i aż komunikacji – zaznaczył Mitch Lowe w komunikacie.

Paweł Makowski

Usecrypt to zdecentralizowany system komunikacji łączący użytkowników bez serwerów pośredniczących. Pomysłodawcą i założycielem projektu jest Paweł Makowski. Od kwietnia 2019 r. właścicielem spółki jest amerykańsko-izraelski fundusz Lazar Vision Fund. Jak wyjaśnia firma system to pakiet produktów, tworzących komunikację na każdym poziomie (telefon, e-mail, wiadomości, spotkania grupowe, chmura, streamingi). Wspólnym mianownikiem każdego ma być całkowite bezpieczeństwo komunikacji. Produktem pierwotnym był Usecrypt Messenger. Usecrypt oferuje serię produktów umożliwiających komunikację między urządzeniami mobilnymi, które dzięki zastosowaniu technologii szyfrowania informacji HVKM (ang. Hybrid Virtual Key Management) blokują dostęp do danych dostawcom chmury, producentom oprogramowania czy dyrektorom i administratorom IT. Oznacza to, że treści przekazywane przez Usecrypt szyfrowane są bezpośrednio na urządzeniach rozmówców, bez możliwości rozszyfrowania ich w inny sposób.

więcej informacji: https://usecryptmessenger.com

Wśród oferowanych aplikacji znajdują się: Usecrypt Messenger – komunikator internetowy, umożliwiający bezpieczną wymianę wiadomości i rozmowy telefoniczne Usecrypt Video – platforma do przeprowadzania wideokonferencji i prywatnych rozmów przez internet Usecrypt Safe –  aplikacja desktopowa do przechowywania danych, szyfrująca i zabezpieczająca wiadomości mailowe i dane w chmurze Usecrypt Live – platforma streamingowa dostępna dla abonentów usługi premium, umożliwiająca czatowanie i oglądanie idoli przemysłu rozrywkowego na żywo Do Monaco na zaproszenie Usecrypt poleciały polskie gwiazdy (Doda, Filip Chajzer, Hanna Lis, Maciej Musiałowski, Blowek, Wojciech Przeździecki z WIP BROS). Część z nich będzie można oglądać regularnie w ich projektach streamingowych na platformie Usecrypt Live już od listopada. Wśród ambasadorów Usecrypt znajdują się również: Krzysztof Ibisz, Kuba Wojewódzki, Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko, Patryk Vega i inni.

 

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij