W co warto inwestować w 2022 roku

W co warto inwestować w 2022 roku?

Pandemia spowodowana koronawirusem zmieniła cały nam znany świat. Każdy Państwo wcześniej czy później zamyka i otwiera swoje granice, co wpłynęło na rynki oraz ceny poszczególnych produktów. Wiele firma zbankrutowało, ale również wiele firm oraz branż może pochwalić się milionowymi zyskami. Pewne jest jedno, po upływie ostatnich dwóch latach każdy inaczej już patrzy na swoje finanse oraz możliwości inwestycyjne w zupełnie inny sposób nie wcześniej. Rynek się dostosował, wcześniej praca zdalna była traktowana jako coś niewykonalnego, obecnie nie wyobrażamy sobie innego modelu pracy niż zdalny. Wiadomo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Również zmienił się rynek inwestycyjny, mało opłacalne lokaty, głównie przez wzrost inflacji nie stanowią już gratki dla przeciętnego kowalskiego. W takim razie, w co warto inwestować? W tym artykule dowiesz się, co jest na topie w 2022 roku.

Lokaty bankowe? A może fundusze inwestycyjne?

Obecnie na rynku najbardziej popularna forma inwestycji są nieruchomości. Możemy zaobserwować ogromny popyt na mieszkania, mimo że ich ceny ciągle rosną. Możliwość późniejszego wynajęcia inwestycji pozostaje najpopularniejszym sposobem lokowania gotówki. Osoby wynajmujące, spłacają kredyt lub jeżeli mieszkanie zostało zakupione za gotówkę, stanowią źródło stałego dochodu. Niestety mieszkania do najtańszych nie należą, a o kredyt coraz ciężej z powodu inflacji i podnoszenia stóp procentowych więc taka inwestycja dla wielu osób może być nieosiągalna.

Kryptowaluty

Kryptowaluty nie dają o sobie zapomnieć. Ostatnio w centrum uwagi był bitcoin, którego wzrosty sięgają kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Obecnie zaczęto rozpowszechniać tokenizacja, czyli prawa własności występujące w formie tokenów. Absolutnym hitem ostatnich tygodni jest NFT, czyli non-fungible tokens, który ma forma niemożliwych do hakowania certyfikatów. Najpopularniejszą walutą NFT jest obecnie Ethereum, które w 2021 roku w ciągu roku pomnożyło swoją wartość o ponad 400 procent.

Akcje i obligacje

Każdy z nas po obejrzeniu filmu ‚ ’’Wilk z Wall street’’ zapragnął powalczyć o swoje na giełdzie. Niestety nie jest to takie proste, trzeba posiadać, chociaż odrobinę wiedzy na temat skomplikowanych działań na giełdzie. Na początek należy posiadać rachunek maklerski i wybrać odpowiedniego brokera, który będzie inwestował w naszym imieniu. Na szczęście istnieje bardzo dużo domów maklerskich, które nam w tym pomogą. Najchętniej inwestuje się w obligacje skarbu Państwa, które dalej uważane są za najbezpieczniejszą formę inwestowania pieniędzy na giełdzie.

Złoto, dzieła sztuki oraz antyki

Żółty kruszec niezmiennie pozostaje na szczycie bezpiecznych inwestycji. Popularność złota nie maleje i jest używana jako kapitał rezerwowy większości państw, na nim nigdy nie stracimy. Podobnie jest z antykami i dziełami sztuki ich ceny raczej nigdy nie spadają, ale takie inwestycje trzeba traktować jako formę zabezpieczenia kapitału, a nie formę jego pomnażania.

Jak widzimy, jest wiele możliwości inwestowania naszego kapitału, jednak trzeba pamiętać o tym, że w co byśmy nie chcieli włożyć naszych ciężko zarobionych pieniędzy, musi towarzyszyć wiedza i rozeznanie, w przeciwnym wypadku, zamiast pomnożyć, możemy stracić nasze oszczędności.

Artykuł napisany wraz z https://szybkafaktura.pl/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij