Szkolenia pracowników, a zwłaszcza szkolenia managerskie to bardzo istotny dział działalności każdej firmy. To, w jaki sposób zostali wyszkoleni pracownicy wpływa w istotny sposób na późniejszy kształt firmy i jej wyniki.

Szkolenia organizowane w firmie

Organizacja szkoleń w siedzibie firmy ma wiele plusów. Po pierwsze pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów. Szkolenia organizowane w ten sposób pozwalają na uniknięcie przede wszystkim kosztów związanych z transportem i zakwaterowaniem pracowników, a także kosztów związanych z wynajmem odpowiednich do szkoleń managerskich pracowników. Organizacja szkoleń w siedzibie firmy pozwala również na zapoznanie się pracowników z jej działaniem na miejscu i w praktyce, a nie jak to ma miejsce na szkoleniach wyjazdowych – tylko teoretycznie. Przyszli pracownicy i menadżerowie mają okazję zaobserwować jak praca wygląda w rzeczywistości i zobaczyć jak pracują ich przyszli współpracownicy. Tego typu rozwiązanie ma oczywiście również swoje wady. Szkolenia organizowane w siedzibie firmy są bardzo dużym czynnikiem dezorganizującym jej pracę i mogą znacznie wpłynąć na zmniejszenie efektywności w trakcie ich trwania. Często pomijanym, ale ważnym aspektem jest również to, że szkolenia tego rodzaju mogą być dla pracowników mało atrakcyjne, co również ma znaczenie.

Szkolenia na zewnątrz – hotele i centra szkoleniowe

Szkolenia menadżerskie bardzo często organizowane są poza siedzibami firm. W takich okolicznościach, zarówno osoby przeprowadzające szkolenia, jak i pracownicy biorący w nich udział mają większą możliwość skupienia się na samych szkoleniach. Zewnętrzne miejsca, a zwłaszcza profesjonale centra szkoleniowe są również bardzo często świetnie wyposażone pod kątem różnego rodzaju imprez firmowych. Zarówno hotele, jak o centra szkoleniowe wyposażone są w odpowiednią ilość sal konferencyjnych z niezbędnym do przeprowadzenia szkoleń sprzętem. Infrastruktura niezbędna do przeprowadzenia szkoleń niejednokrotnie może nie być dostępna w siedzibie firmy. W przypadku szkoleń trwających więcej niż jeden dzień istnieje również możliwość zakwaterowania pracowników, co znacznie ułatwia organizację i umożliwia przeprowadzenia szkoleń menadżerskich w bardziej intensywny sposób. Warto zgłosić się do firmy takiej jak https://www.solution.pl/service/szkolenia-menadzerskie/ organizującej szkolenia managerskie dla osób indywidualnych, jak i dla grup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here