Smart automation – dlaczego warto inwestować w narzędzia przyszłości?

Inwestycja w innowacje pozwala polskim przedsiębiorcom wytwarzać bardziej zaawansowane produkty oraz usługi, a także lepiej przygotować się na zmiany w dynamicznym świecie. Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej dotyczącego zapobiegania zakłóceniom równowagi makroekonomicznej, zrobiliśmy postęp w inwestowaniu w nowe technologie, wciąż jednak pozostajemy daleko w tyle za innymi Państwami Unii Europejskiej. Dlaczego tak się dzieje i jakie są korzyści z wdrażania narzędzi przyszłości?

Dlaczego niektórzy boją się smart automation?

Smart automation, czy inaczej inteligentny system automatyki w przemyśle, to wszystkie rozwiązania, które pozwalają na intuicyjne zaprogramowanie systemu produkcji, a także zastąpienie żmudnych powtarzalnych zadań przez wyspecjalizowane roboty.

W ostatnich latach przemysł zmaga się z różnymi problemami, w tym brakami kadrowymi. Wiele procesów wymaga również coraz większej precyzji lub zastosowania dotychczas nieosiągalnych usprawnień. Stąd idea smart automation oraz przemysłu 4.0 lub inaczej inteligentnej fabryki.

Rosnące zainteresowanie nowymi technologiami nie przekuwa się jednak bezpośrednio w liczbę nowych inwestycji. Właściciele firm obawiają się o długi czas zwrotu inwestycji, natomiast pracownicy martwią się o swoją posadę.

Okazuje się jednak, że obawy te nie są podparte danymi. Szacunkowo inwestycja w narzędzia smart automation zwraca się do 2 lat, a specjaliści nie tracą pracy tylko zostają zaangażowani w bardziej zaawansowane i strategiczne projekty, które sprawiają, że firma rośnie w siłę.

Możliwości smart automation, których się nie spodziewasz

Smart automation to m.in. takie narzędzia i nowe funkcjonalności, jak:

  • condition monitoring, czyli narzędzia do monitorowania stanu maszyn, pozwalające na wykrycie awarii jeszcze przed jej wystąpieniem,
  • systemy wizyjne – przeznaczone do cyfrowej analizy parametrów wytwarzanych towarów, umożliwiające porównywanie produktów ze wzorcem, a tym samym wzrost ich jakości,
  • czytniki RFID – służące do automatycznego przepływu informacji,
  • uczenie maszynowe zapewniające przewidywalne utrzymanie ruchu maszyn.

Narzędzia smart automation od Balluff

Chcesz zainwestować w zaawansowane technologicznie narzędzia smart automation i wznieść swoją organizację na wyżyny produktywności? Postaw na ulepszenia produkowane przez pionierów nowych technologii – firmę Balluff. Dowiedz się więcej na temat narzędzi nastawionych na rozwiązywanie problemów przyszłości i przekonaj się jak usprawnią Twoje procesy.

Źródło: innovatingautomation.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij