Sklep internetowy w modelu SaaS – najpopularniejsze platformy w Polsce

Sklep internetowy w modelu SaaS – najpopularniejsze platformy w Polsce

Prowadzenie sklepu internetowego jest w dzisiejszych czasach łatwiejsze niż kiedykolwiek. Rynek sprzyja takim rozwiązaniom, a klienci bardzo często decydują się na zakupy on-line. Nie trzeba również mieć specjalistycznych umiejętności programistycznych, żeby taki sklep zbudować. Można po prostu skorzystać z wielu dostępnych usług SaaS (Software as a Service) i martwić się jedynie miesięcznymi kosztami abonamentowymi. Z kolei w osiąganiu jak najlepszych wyników ze sprzedaży pomoże Agencja e-Commerce GeenWeb, która zadba o stały przypływ klientów.
Jak działają platformy e-commercowe i które z nich są najbardziej popularne w Polsce?

Shopolo

Shopolo charakteryzuje się dużą przejrzystością, prostotą i minimalizmem. Pakiety abonamentowe dla e-przedsiębiorców zaczynają cie już od 49 zł, ale mogą sięgać nawet 299 zł za miesiąc obsługi. Wszystko zależy oczywiście od liczby dostarczanych usług. Poszczególne plany różnią się od siebie liczbą obsługiwanych języków, aktualizacjami czy choćby możliwością generowania miesięcznych raportów ze sprzedaży.
Dla niezdecydowanych dostępny jest 15-dniowy okres testowy, w trakcie którego zupełnie bezkosztowo można się zapoznać z produktem. Shopolo oferuję również aplikację mobilną do zarządzania sklepem z poziomu smartfona i Shopolo Czat, czyli wewnętrzne narzędzie do komunikacji. Ciekawą opcją jest również możliwość rezygnacji z usługi bez okresu wypowiedzenia.

RedCart

>Bardzo często wybieranym dostawcą oprogramowania SaaS w polskim e-commercie jest również RedCart. Mocną stroną platformy jest możliwość rozszerzenia sprzedaży na rynki zagraniczne. Wybierać można spośród trzech opcji oferty:

  1. smart – dostawca pobiera 1,5% wartości sprzedaży netto, ale minimalna cena abonamentu wynosi 9 zł/miesiąc;
  2. all inclusive – kosztuje 199 zł/miesiąc, ale dostawca nie pobiera prowizji od sprzedaży; od pierwszego pakietu różni się także większą liczbą produktów;
  3. dedykowany – bardzo rozbudowany pakiet uwzględniający stworzenie sklepu i jego marketingową obsługę (w tym Google Ads, Facebook Ads, konta na Facebooku i Instagramie); jego cena to 4 499 zł przez pierwszych 12 miesięcy.

Wersja testowa jest dostępna przez dwa tygodnie i umożliwia korzystanie z pełnej oferty wraz ze wszystkimi integracjami. Mocną stroną RedCart jest możliwość prowadzenia sprzedaży w różnych walutach i wysyłki zagranicznej. Warto wiedzieć jednak, że nie trzeba korzystać z oferty marketingowej dostawcy platformy e-commerce. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie do tego specjalistów z Agencji Interaktywnej GreenWeb, którzy podpowiedzą, jakie działania podjąć, żeby jak najbardziej zwiększyć zyski ze sprzedaży internetowej.

Shoper

Do najpopularniejszych w polskim e-commercie dostawców platform sprzedażowych należy Shoper. Dużą zaletą systemu jest to, że w cenie abonamentu otrzymuje się szablon graficzny sklepu (który można dowolnie dostosowywać), a także bezpłatną obsługę techniczną. Ceny pakietów zaczynają się od 79 zł/miesiąc, a kończą na niespełna 400 zł/miesiąc.
Shoper oferuje m.in. integrację z Allegro i opcję dedykowanego danemu sklepowi opiekuna, który czuwa nad jego poprawnym funkcjonowaniem. Wersja testowa może trwać maksymalnie dwa tygodnie. Korzystanie z opcji Shoper Premium pozwala na dodawania większej liczby produktów do sklepu, a także dziesięciokrotnie zmniejsza czas ładowania się strony.

Jak maksymalizować zyski ze sprzedaży on-line?

Kupno platformy e-commerce to jedno. Trzeba jeszcze zrobić wszytko, żeby sklep cieszył się jak największą popularnością wśród klientów, a przez to przynosił jak największe zyski. W osiągnięciu tych celów z pewnością pomoże GreenWeb Agencja Interaktywna. Zatrudnia specjalistów od marketingu internetowego, którzy doskonalą znają rynek e-commerce i potrafią wdrożyć rozwiązania, dzięki którym sklep staje się widoczny w sieci, a jego sprzedaż stale rośnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij