Profesjonalna pomoc drogowa, czyli to, czego potrzebuje każdy kierowca

Pomoc drogowa jest potrzebna każdemu kierowcy, ponieważ nawet ci, którzy uchodzą za wytrawnych kierowców, nie będą w stanie zapobiec awarii na drodze.

Pomoc drogowa – podstawowe informacje

Co to właściwie jest pomoc drogowa? Termin odnosi się do profesjonalnej działalności prowadzonej przez wyspecjalizowane firmy. Celem wykonywania tych zadań jest naprawa unieruchomionego samochodu i umożliwienie jego kierowcy kontynuacji przerwanej podróży.

Dzięki dobrze zorganizowanej i umiejętnie przeprowadzonej pomocy drogowej (takie usługi świadczy przede wszystkim firma Pomoc Drogowa Cukierski Auto Hol), która obejmuje m.in. następujące czynności: dostawę paliwa, dostawę samochodów zastępczych, czy serwis mechaniczny i elektroniczny, można szybko przywrócić pojazd do stanu pozwalającego na kontynuowania jazdy.

Co ciekawe, wśród kierowców wciąż popularny jest stereotyp, według którego pomoc drogowa jest tym samym, co holowanie pojazdu. Tymczasem, profesjonalna pomoc drogowa to znacznie szersze pojęcie obejmujące także takie usługi, jak np. wymiana koła czy otwierania zatrzaśniętych drzwi w samochodzie.

Pomoc drogowa to coś więcej niż holowanie pojazdu.

Jak zachować się podczas awarii na drodze? Nie tylko pomoc drogowa!

Część usterek kierowca może usunąć we własnym zakresie (np. wymiana przebitej opony), część jednak wymaga profesjonalnej pomocy. Warto jednak pamiętać o tym, że samo wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko, co powinien uczynić kierowca, drodze – co więcej, nie jest to nawet jego najważniejsze zadanie do wykonania w tej trudnej sytuacji na drodze. Zgodnie z kodeksem drogowym, kierowca – w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze oraz płynności ruchu pozostałych uczestników drogi – powinien podjąć takie działania, jak:

  • włączenie świateł awaryjnych/pozycyjnych,
  • umieszczenie trójkąta odblaskowego w miejscu określonym przez obowiązujące przepisy (w przypadku dróg ekspresowych oraz autostrad jest to odległość około 100 metrów za danym samochodem, w przypadku pozostałych dróg znajdujących się poza obszarem zabudowanym jest to odległość między 30 a 50 metrów. Dla dróg w obszarze zabudowanym jest to z kolei odległość około 1 metra, czyli najbliższe otoczenie auta).

Dlaczego należy podjąć wyżej wymienione działania? Istnieje kilka przyczyn, które sprawiają, że od kierowcy unieruchomionego samochodu wymaga się przeprowadzenia właśnie takich czynności. Ich przeprowadzenie bowiem to nie tylko przejaw zdrowego rozsądku czy troski o bezpieczeństwo na drodze – procedury te są także wymagane przepisami. Za nieprzeprowadzenie tych działań grozi – w przypadku kontroli drogowej – mandat karny w wysokości do 150 złotych bądź odholowanie pojazdu na parking policyjny.

Przed wezwaniem pomocy drogowej należy m.in. umieścić trójkąt odblaskowy na drodze.

Pomoc Drogowa Cukierski Auto Hol – profesjonalna pomoc drogowa dla każdego kierowcy

Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że obecnie w Polsce istnieją liczne przedsiębiorstwa, które świadczą usługi z zakresu specjalistycznej pomocy drogowej. Silna konkurencja w tym segmencie rynku sprawia, że podmioty te starają się zapewnić usługi o jak najwyższej jakości, zachowując przy tym ceny atrakcyjne dla usługobiorców.

Z drugiej strony, szeroki wybór usługodawców w tym zakresie nie oznacza jednak, że decyzja o skorzystaniu z tego rodzaju  usług powinna być podjęta bez rozwagi. Dlaczego potrzebna jest w tym przypadku choć chwila namysłu? Odpowiedź jest niezwykle prosta: ponieważ jakość usług świadczonych przez firmy pomocy drogowej decyduje w dużej mierze o tym, czy kierowcy otrzymają profesjonalne wsparcie profesjonalistów. Jest to szczególnie ważne, ponieważ awarie samochodów – zwłaszcza, gdy mają miejsce na ruchliwych autostradach lub autostradach – są stresującą sytuacją nawet dla doświadczonego kierowcy. Dlatego tak ważne jest, aby posiadacz uszkodzonego pojazdu otrzymał wsparcie takich pracowników, którzy w ramach wykonywanych obowiązków mieli już do czynienia z setkami podobnych sytuacji.

To właśnie przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego usługodawcy w zakresie pomocy drogowej należy w pierwszej kolejności przeanalizować opinie użytkowników (np. dotychczasowych klientów danej firmy), które zostały w ostatnim czasie umieszczone na profesjonalnych forach. Ważne jest sprawdzenie także takich aspektów, jak np. to, od ilu lat dana firma działa na rynku usług dla kierowców, oraz referencje.

Profesjonalna pomoc drogowa, czyli to, czego potrzebuje każdy kierowca

Pomoc drogowa obejmuje takie użyteczne usługi, jak np. możliwość dostarczenia samochodu zastępczego.

Jedną z takich przedsiębiorstw jest Pomoc Drogowa Cukierski Auto Hol, która działa na terenie m.in. Autostrady A2 i A1 oraz Dróg Krajowych: S14 i S8.  Pomoc Drogowa Cukierski Auto Hol oferuje takie usługi, jak między innymi.:

  • dowóz paliwa,
  • holowanie pojazdów,
  • wyciąganie pojazdów z rowów,

oraz wiele innych rodzajów usług, które pomagają rozwiązać problemy najczęściej zgłaszane przez kierowców na drogach.

Podsumowanie – dlaczego profesjonalna pomoc drogowa jest niezbędna?

Dlaczego to właśnie pomoc drogowa świadczona przez profesjonalną firmę jest najlepszym rozwiązaniem dla kierowców? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: gdy samochód zepsuje się na drodze, a naprawienie usterki leży poza możliwościami kierowcy, jedynie wsparcie doświadczonych fachowców może zapewnić szybkie i skuteczne rozwiązanie powstałego problemu. To jeszcze nie wszystko. Nawet, jeśli samochodu nie da się szybko naprawić, nadal można skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak  na przykład dostarczenie samochodu zastępczego – katalog funkcjonalności dostępnych dla kierowcy jest uzależniony od usług, jakie oferuje dana firma oferująca pomoc drogową.

Przyczyny te sprawiają, że profesjonalna pomoc drogowa, którą zapewnia np. firma Pomoc Drogowa Cukierski Auto Hol, jest w większości przypadków znacznie lepszym rozwiązaniem niż np. wsparcie znajomego – w tym drugim przypadku trzeba pamiętać, że znajomy może być skupiony na swoich obowiązkach i nie udzieli nam na czas niezbędnej pomocy. Ponadto, nie wolno zapominać, że wbrew pozorom np. holowanie nie jest proste i wymaga od kierowcy bardzo dobrych umiejętności prowadzenia pojazdu. Oznacza to, że przyjaciel nie zawsze będzie w stanie nam pomóc.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij