ładny dom

Poznaj powody dlaczego warto skorzystać z usług projektanta elewacji domów

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu osób. Dzięki dodatkowemu obciążeniu hipotecznemu może się ziścić. A skoro już się zadłużamy, to warto zrobić wszystko tak, jak nam się marzy, oczywiście w ramach dostępnego budżetu. Samodzielnie czasem trudno znaleźć rozwiązanie, które będzie nowoczesne i jednocześnie niedrogie, jednak od czego jest architekt? W dzisiejszym poradniku przedstawimy powody, dlaczego warto skorzystać z jego usług.

Architekt elewacji domów, czyli kto?

nowoczesny domKiedy kupujemy projekt domu, to otrzymujemy również przykładową aranżację elewacji. Jednak nie musimy z niej korzystać, a również podziały wewnątrz domu możemy zmodyfikować za zgodą architekta. Kiedy już bryła zostaje wzniesiona wiele osób zabiera się za wykończenie wnętrz, następnie się wprowadza, a dopiero w kolejnym sezonie myśli o wykończeniu elewacji. Choć szarości są w modzie, to jednak dom pobieżnie wykończony zaprawą cementową nie jest tym, czego oczekujemy. Nawet jeśli mamy już wybrane materiały wykończeniowe, to jednak potrzebujemy konkretnego pomysłu jak je wykorzystać. Wykonawca może mieć dużą inwencję, jednak na koniec często okazuje się, że jego wizja z naszą może się nie pokrywać. Aby mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane tak, jak sobie to wymarzyliśmy warto zgłosić się do biura projektowego zajmującego się projektowaniem elewacji domów. Architekt to wykształcony w kierunku techniczno-artystycznym specjalista, który zajmie się tym od A do Z.

Wyróżnij dom na tle innych w gustowny sposób

Powodem, dla którego warto skorzystać z usług projektanta elewacji domów jest możliwość jego wyróżnienia na tle innych zabudowań. Ważne jednak, by taki zabieg zapewnił jednocześnie harmonijne połączenie z otoczeniem. To znaczy, że jeśli domostwa w okolicy są wykończone w klasyczny sposób, czyli po prostu otynkowane, to możesz ten fakt wykorzystać dodając coś ekstra. Zatem połączenie tynku z innym materiałem będzie dobrym pomysłem. Można w gustowny sposób połączyć różne rozwiązania, które zostały wykorzystane w okolicy. Zatem na jednej elewacji może znaleźć się i tynk i kamień, a także klinkier.

Wpisz elewację domu w okolicę, w której się znajduje

bliźniakWydawać by się mogło, że wpisanie domu w okolicę w jakiej się znajduje jest banalnie proste. Jednak wykorzystanie materiałów w taki sposób, aby elewacja prezentowała się ciekawie nie jest prostym zadaniem. W górach warto wykorzystać elementy skalne, czyli po prostu kamień, a także drewno. Z kolei w aglomeracji miejskiej, w której budynek sąsiaduje z nowoczesnymi biurowcami warto pomyśleć o wykończeniu elewacji w płytach ceramicznych, które odbijają promienie światła podobnie jak przeszklone elewacje. W zależności od umiejscowienia domu możliwości może być naprawdę wiele, a skorzystanie z usług projektanta elewacji domów daje gwarancję, że wybór będzie właściwy.

Stwórz oryginalną elewację z materiałami, o których wiele osób słyszy po raz pierwszy

Wykończenie elewacji standardowo kojarzy się z wyborem tynku mineralnego cienkowarstwowego czy też silikatowego. Jednak elewacja wcale nie musi prezentować się banalnie i aby tak było należy zatrudnić projektanta elewacji domów. Stworzy on nietuzinkową aranżację z użyciem gontów, dachówek, które niekoniecznie muszą znaleźć się tylko na dachu, tapety elewacyjnej czy zielonej ściany chłonącej zanieczyszczenia. Wiele materiałów jest innowacyjnych, a architekci śledzą nie tylko trendy, ale również umieją ocenić przydatność danych rozwiązań w określonych warunkach. Zatem ich pomoc jest nieoceniona.

Remont elewacji nigdy nie był prostszy

Oczywiście projekty elewacji domów wykonuje się nie tylko dla nowopowstałych budynków, ale również tych, które powstały kilkanaście czy kilkadziesiąt lat wcześniej. Remont elewacji może zupełnie odmienić oblicze domu, jeśli zdecydujesz się na usługi projektanta. Zaproponuje Ci kilka ciekawych rozwiązań, spośród których wybierzesz to, które będzie Ci odpowiadać pod każdym względem.
Jeśli do tej pory wahałeś się czy warto skorzystać z usług eksperta takiego jak projektant elewacji domów, to mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszelkie wątpliwości. Dzięki odpowiedniemu projektowi może powstać trwała i elegancka elewacja.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij