Polskie firmy pożyczkowe, z polskim kapitałem - lista najpopularniejszych firm pożyczkowych

Polskie firmy pożyczkowe, z polskim kapitałem – lista najpopularniejszych firm pożyczkowych

Firmy pożyczkowe cieszą się w Polsce dużą popularnością. Wnioskowanie o produkt finansowy w takich instytucjach nie jest skomplikowane, zazwyczaj wszystko można załatwić przez internet, a decyzja o przyznaniu bądź odmowie podejmowana jest bardzo szybko. Wśród najbardziej znanych firm pożyczkowych wymienia się głównie te z krajów nadbałtyckich, skandynawskich, ewentualnie z Wielkiej Brytanii. A jak wygląda rynek polskich firm pożyczkowych? Które instytucje finansowe mają polski kapitał?

Firmy pożyczkowe – jak je wybrać?

Firm pożyczkowych, które działają od lat na polskim rynku, nie brakuje. Poszukując odpowiednich ofert, warto upewnić się, że wybrana instytucja podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego i jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych. Chcąc szybko wybrać odpowiednią dla siebie pożyczkę pozabankową, wystarczy wysłać wniosek przez Wnioskomat.com. Należy uzupełnić formularz, który zostanie przekazany do firm pożyczkowych, a okaże się, które instytucje mają najlepszą dla nas ofertę. Po wybraniu pożyczki skontaktuje się z nami agent, dzięki któremu możliwe będzie podpisanie umowy. Wśród największych firm pożyczkowych, które działają w Polsce, wymienia się Vivus, Zaplo, Filarum, LendOn, Ferratum ratalne, Wonga czy Aasa. A czy istnieją tego typu instytucje z polskim kapitałem?

Alegotowka.pl

Alegotowka.pl to dosyć nowa firma pożyczkowa. Należy ona do firmy Primus Finance Sp. z o. o., której siedziba znajduje się w Warszawie. Wśród partnerów Alegotowka.pl wymienia się Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, Rejestr Dłużników ERIF, BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Dłużników, co oznacza, że osoby starające się o pożyczkę są weryfikowane pod kątem zdolności kredytowej i ewentualnego zadłużenia. W firmie tej można wnioskować maksymalnie o 5 000 zł, a czas spłaty wynosi 7, 14, 21 lub 30 dni.

Alfakredyt.pl

Alfakredyt.pl funkcjonuje na polskim rynku już od kilku lat, jej siedziba mieści się w Warszawie. Firma współpracuje z BIG Monitor, Krajowym Rejestrem Dłużników, Polskim Związkiem Instytucji Pożyczkowych, ma też certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo. W Alfakredyt.pl można zaciągnąć pożyczkę na maksymalnie 5 000 zł, trzeba ją spłacić po 30 dniach.

Chwilowkomat.pl

Chwilówkomat, podobnie jak alegotowka.pl należy do spółki Primus Finance. Firma ta specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych na niewielkie kwoty. Podobnie jak w przypadku pozostałych instytucji, może to być maksymalnie 5 000 zł na 30 dni. Chwilowkomat.pl również współpracuje z Polskim Związkiem Instytucji Finansowych.

SMSkredyt.pl

SMS Kredyt to firma z całkowicie polskim kapitałem. Jest obecna na rynku finansowym od wielu już lat. Była to jedna z pierwszych firm pożyczkowych w naszym kraju. SMS Kredyt widnieje w Rejestrze Instytucji Finansowych, jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i świadczy usługi zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk. Może też pochwalić się certyfikatem Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. W SMS Kredyt maksymalna kwota pożyczki to 7 000 zł, a czas spłaty wynosi do 30 miesięcy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij