Nowoczesne podejście do zarządzania nieruchomościami

Nowoczesne podejście do zarządzania nieruchomościami

Liczba firm specjalizujących się w usługach z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomości rośnie. Być może my sami myślimy o rozwoju w tym kierunku albo już się tym zajmujemy, chcemy poprawić jakość pracy i oferowanych usług. Co warto byłoby uwzględnić, aby zwiększyć efektywność?

Za sprawą rozwoju technologii na przestrzeni lat zmienia się podejście do wielu aspektów, w tym również do zarządzania nieruchomościami. Obecnie większość osób korzysta z internetu i właśnie poprzez internet lubimy załatwiać wiele spraw. Wolimy też otrzymywać dokumenty w formie elektronicznej. Wiąże się to z korzyściami dla każdej ze stron. Wykorzystanie do wymiany dokumentów sieci jest jednym z aspektów, jakie charakteryzują nowoczesne podejście do zarządzania. Co jeszcze kryje się pod tym pojęciem?

Czym charakteryzują się oprogramowania do zarządzania nieruchomościami?

Po pierwsze liczy się optymalizacja i automatyzacja pracy. Pod tym względem nowoczesne oprogramowania zdecydowanie przewyższają tradycyjne metody. Na zarządcy nieruchomości spoczywają liczne obowiązki związane z kontrolą stanu technicznego, naprawami, utrzymaniem czystości w obiektach, prowadzeniem pełnej dokumentacji, rozliczaniem czynszów liczników i wiele innych.

Oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami powinno ułatwiać zachowanie porządku w dokumentach. Musimy mieć możliwość segregowania i katalogowania danych tak, żeby wszystkie były w jednym miejscu. Poza tym będziemy mieli do dyspozycji kalendarz, do którego możemy wprowadzić terminy związane z przeglądami, naprawami lub innymi czynnościami, jakie muszą być wykonane w danym dniu. Dzięki temu nie będziemy musieli niczego pilnować sami, a jednocześnie żadnej daty nie przegapimy.

A może system ERP?

Wspomnieliśmy o wystawianiu faktur. Wybierając program, możemy pójść jeszcze dalej i wziąć pod uwagę takie rozwiązania jak enova365, w których istnieje możliwość stworzenia panelu kontrahenta. Możemy w nim umieszczać dokumenty, jakie mają być udostępnione najemcom, czyli m.in. faktury. Szybko też prześlemy informacje do wszystkich najemców. Warto w tym miejscu wspomnieć, że enova365 nie jest zwykłym programem, a systemem ERP.

Systemy ERP to zaawansowane rozwiązania informatyczne, jakie znajdą swoje zastosowanie w każdej branży. Pozwalają wiele czynności zautomatyzować m.in. dzięki temu, że działają w oparciu o jedną wspólną bazę danych dla całej firmy. Za pomocą jednego oprogramowania możemy zarządzać wszystkimi procesami biznesowymi. Nie musimy kupować więc osobno oprogramowania dla obrotu bądź zarządzania nieruchomościami, HR, księgowości. Wystarczy nam jedno, w którym zakres funkcji dopasujemy do swoich potrzeb. Dzięki tej wspólnej bazie oszczędzamy mnóstwo czasu, możemy tworzyć analizy, zestawienia i raporty z zastosowaniem wielu wskaźników. Ponadto dzięki temu, że praca z nim odbywa się w chmurze, możemy pracować zdalnie z dowolnego miejsca i mieć przy tym dostęp do kompletu informacji. To znacząco podnosi komfort pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij