Na czym polegają szkolenia BHP online?

Na czym polegają szkolenia BHP online?

Szkolenia BHP, zarówno wstępne jak i okresowe, mają na celu przygotowanie pracowników do bezpiecznej pracy w zróżnicowanych warunkach. Uczestnicy zapoznają się z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa oraz samą higieną pracy. Jeśli planujesz zorganizować stacjonarne szkolenia BHP, Łódź jest doskonałym miejsce, ale wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom firm, obecnie dużą popularnością cieszą się również zajęcia online.

E-learning skuteczną alternatywą od stacjonarnych szkoleń

Szkolenia BHP online, oszczędzają przede wszystkim czas, ale również są o wiele tańszym rozwiązaniem dla firm. Spotkanie może odbyć się w dowolnym miejscu i porze. Szkolony pracownik musi posiadać jedynie dostęp do komputera podłączonego do sieci internetowej. W przypadku platform e-learningowych walorem jest możliwość rozpoczęcia nauki w dogodnym momencie z możliwością zrobienia przerwy, nie wprowadzając dezorganizacji w pracy. Nie ma konieczności zbierania wszystkich pracowników w jednej przestrzeni, co jest szczególnie komfortowe przy trybie pracy zdalnej lub hybrydowej. Bez znaczenia od rodzaju szkolenia, każdy uczestnik na zakończenie kursu musi zdać test, który jest potwierdzeniem zdobytej wiedzy. Metoda online, również ze względu na skuteczność, zalecana jest dla kierowników oraz pracowników administracyjno-biurowych. Jeżeli obawiasz się, że w tym trybie nie da przekazać się pełnej wiedzy, nic bardziej mylnego. Eksperci czuwają nad poprawnością treści oraz merytoryką dopasowaną dla danego zawodu. Metodyka oparta jest o praktyczne przypadki „z życia wzięte”, by jak najlepiej zobrazować uczestnikom daną sytuację.

Jaki jest cel szkolenia BHP?

Po odbytym szkoleniu uczestnik zaznajomiony zostaje z podstawowymi przepisami BHP, które obowiązują w Kodeksie oraz konkretnym zakładzie pracy, a także z przepisami przeciwpożarowymi. Poruszane zostają również kwestie związane z prawidłowym postępowaniem w razie wypadku, skoncentrowane na udzielaniu pierwszej pomocy medycznej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij