Nie każdy jest w stanie odłożyć pieniądze na czarną godzinę. Wtedy zazwyczaj korzysta się z oferty banków, które kuszą klientów nowymi produktami finansowymi. Wśród nich są między innymi kredyty gotówkowe, które są bardzo popularne wśród klientów. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać taki kredyt w banku i jakie wymagania należy spełnić?

Kredyt gotówkowy, czyli jaki?

Kredyt gotówkowy nazywany jest również konsumpcyjnym, jego przeznaczenie jest dowolne. Kredytobiorca nie musi ujawniać przeznaczenia środków, chyba że bank uzna to za konieczne. Kredyty gotówkowe zazwyczaj udzielane są bez poręczycieli i innych zabezpieczeń, w związku z tym są szeroko dostępne w przeciwieństwie do np. kredytów hipotecznych.

Gdzie szukać kredytów gotówkowych?

Kredyty gotówkowe udzielane są przez banki, w przypadku innych instytucji finansowych są to zazwyczaj pożyczki. Oferty mogą różnić się między sobą prowizją, oprocentowaniem czy RRSO. Warto więc przeanalizować propozycje wielu banków korzystając z porównywarek kredytów gotówkowych jak https://pożyczki-online.pl/kredyty-gotowkowe/, by sprawdzić, gdzie oferta jest dla nas najlepsza.

Kto może wziąć kredyt gotówkowy?

Banki nie wymagają wielu formalności w przypadku kredytów gotówkowych. Głównym warunkiem jest wiek. O taki kredyt mogą ubiegać się jedynie osoby pełnoletnie, które udokumentują to dowodem tożsamości. Kolejnym wymogiem jest zaświadczenie o dochodach, a więc trzeba pracować lub otrzymywać inne świadczenia, np. rentę czy emeryturę, żeby móc starać się o kredyt gotówkowy. Zazwyczaj wymagana jest także pozytywna historia kredytowa w BIK.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

O kredyt gotówkowy może starać się każdy, niezależnie od osiąganych dochodów. Każdy bank indywidualnie podchodzi do klienta i ocenia zdolność kredytową. Doradcy sprawdzają też historię kredytową, która znajduje się w Biurze Informacji Kredytowej. Wszelkie negatywne opinie o spłacie poprzednich zobowiązań mogą przekreślić szanse otrzymania kredytu gotówkowego lub wpłynąć na gorsze warunki umowy, np. niższą kwotę czy wyższe oprocentowanie. Zatem wysokość osiąganych dochodów ma oczywiście znaczenie, jednak niskie wynagrodzenie nie musi wykluczać klienta ze starań o otrzymanie kredytu.

Jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego?

Warto poprawić swoją zdolność kredytową, zarówno w przypadku starań o kredyt gotówkowy, jak i inne. Banki, analizując czy będziemy w stanie spłacać raty, sprawdzają nasze dochody, miesięczne koszty utrzymania i obecne zadłużenie. Nie bez znaczenia jest też wiek, stan cywilny, wykształcenie, status mieszkaniowy, liczba osób na utrzymaniu, staż pracy, zajmowane stanowisko itp. Na niektóre z tych czynników można mieć realny wpływ, dlatego warto poprawić swoją zdolność kredytową i zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego lub innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here