Jakie są wymagania przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy i jak przygotować się do wnioskowania

Jakie są wymagania przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy i jak przygotować się do wnioskowania?

Czy wiesz, jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o kredyt gotówkowy? Jakie informacje trzeba zawrzeć we wniosku o kredyt? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Kredyt gotówkowy – czego potrzebujesz, aby się o niego ubiegać?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że wszelkie formalności związane z ubieganiem się o kredyt gotówkowy nie należą do specjalnie skomplikowanych i z pewnością sobie z nimi poradzisz. Mało tego – całą procedurę dopełnisz podczas jednej wizyty w placówce lub zdalnie za pośrednictwem sieci. Powszechna cyfryzacja jest znacznym udogodnieniem, w dalszym ciągu jednak musisz dostarczyć niezbędne informacje oraz dokumenty. Szczegółowe informacje dotyczące tego, jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, uzyskasz w swoim banku, poniżej przedstawimy jednak najczęstsze procedury, przez które musisz przebrnąć.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt?

Do absolutnie najważniejszych dokumentów niezbędnych do tego, aby uzyskać kredyt gotówkowy, zalicza się dokumenty potwierdzające tożsamość kredytobiorcy. Podstawowym dokumentem tego typu jest rzecz jasna dowód osobisty. Pamiętaj, że dowodu osobistego w takiej sytuacji nie możesz zastąpić paszportem czy prawem jazdy – taka możliwość jest dopuszczalna tylko w przypadku obcokrajowców, mogą oni skorzystać np. ze wspomnianego paszportu lub karty stałego bądź czasowego pobytu.

Czy możesz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, posługując się wyłącznie numerem PESEL oraz numerem dowodu osobistego – bez jego okazywania? Owszem, ale to możliwe głównie przy składaniu wniosku o kredyt gotówkowy za pośrednictwem internetu. W placówce banku nie jest to możliwe. Aby jednak zminimalizować ryzyko nadużyć przy wnioskowaniu o kredyt przez internet, celem weryfikacji tożsamości należy wykonać przelew weryfikacyjny. Jego wartość jest symboliczna (np. 1 zł), a kwota po pomyślnej weryfikacji zostanie zwrócona. Ponadto bank może poprosić Cię o dostarczenie dowodu osobistego do wglądu np. przy okazji podpisywania umowy lub o przesłanie skanu dokumentu.

Chcąc uzyskać kredyt gotówkowy, oprócz potwierdzenia swojej tożsamości musisz również wypełnić stosowny wniosek. Każdy bank posiada swój własny wzór wniosku, w większości zawierają one jednak bardzo zbliżone do siebie dane. We wniosku uzupełnione muszą być takie informacje jak:

 • imię i nazwisko,

 • adres,

 • dane kontaktowe,

 • numer dowodu osobistego,

 • PESEL,

 • dane dotyczące kredytu, np. okres spłaty, kwotę itp.,

 • informacje o dochodach,

 • stan cywilny,

 • informacje o liczbie osób na utrzymaniu,

 • informacje o innych posiadanych zobowiązaniach.

Warto też dodać, że banki często na podstawie informacji, które zawrzesz we wniosku, ustalają, jakie dokumenty musisz złożyć. Dobrze posłużyć się w tym miejscu prostym przykładem – jeśli zaznaczysz, że jesteś w związku małżeńskim, bank może poprosić o dostarczenie zgody współmałżonka na zaciągnięcie zobowiązania. W dzisiejszych czasach wniosek o kredyt gotówkowy możesz w całości wypełnić online – wystarczy odwiedzić stronę Twojego banku. Pamiętaj również, że wypełnienie i przesłanie wniosku nie jest wiążące i nie obowiązuje Cię do zawarcia umowy z danym bankiem. Taka informacja może jednak zostać odnotowana w BIK, co z kolei wpłynie na ocenę Twojej zdolności kredytowej w przyszłości. Bank udzielający kredytu często wymaga również zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z konta bankowego. Jeżeli nie wnioskujesz o bardzo dużą kwotę i masz rachunek osobisty w wybranym banku, wystarczyć może Twoja historia operacji na koncie.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

 1. https://direct.money.pl/artykuly/porady/jak-szybko-moge-uzyskac-kredyt-gotowkowy

 2. https://www.totalmoney.pl/artykuly/541537,kredyty-gotowkowe,jakie-warunki-nalezy-spelnic–by-otrzymac-kredyt-gotowkowy,1,1

 3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/jakie-dokumenty-sa-potrzebne-do-uzyskania-kredytu-gotowkowego

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij