Jakie są najważniejsze trendy w branży materaców?

Jakie są najważniejsze trendy w branży materaców?

Trendy zmieniają się nieustannie w każdej branży, nie tylko w tej modowej. Praktycznie kilka razy w roku spotykamy się z zupełnie nowymi rozwiązaniami i tendecjami, za którymi możemy podążać lub też nie. Warto wiedzieć, że w branży materaców również istnieją trendy, a społeczeństwo chętnie je śledzi. Różnią się one jednak tym, że nie są dyktowane przez producentów, a przez nas samych! Jakie są więc najważniejsze trendy w branży materaców? Tego dowiesz się w tym artykule!

Modele multipocket

Ostatnio szczególnie popularną innowacją wśród materacy są modele multipocket. Cechują się one zawartością maksymalnej liczby sprężyn znajdujących się na jednym metrze kwadratowym. Taka konstrukcja nie tylko nie przenosi drgań, ale także wykazuje doskonałą elastyczność punktową. Materace multipocket są modelami, które łączą zalety materacy sprężynowych i piankowych. Idealnie dopasowują się do naszych anatomicznych kształtów ciała oraz ułożenia podczas snu, dzięki czemu lepiej śpimy i efektywniej wypoczywamy. Każdy materac posiada także inne wypełnienie, więc każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni model. Wśród ofert możesz znaleźć na przykład modele z pianką hybrydową fusion czy pianką visco.

Materace piankowe

Szczególnie popularne wśród materacy Hilding są materace piankowe, które w ogóle nie zawierają sprężyn. Pianki są bowiem jednym z najszybciej i najintensywniej rozwijających się surowców na współczesnym rynku. Duża część społeczeństwa odeszła od klasycznych materacy sprężynowych na rzecz pianki. Jest to spowodowane między innymi większą świadomością na temat zagrożeń wynikających z zastosowania sprężyn w materacach. Pianka okazuje się być o wiele bezpieczniejszym, ale też wygodniejszym rozwiązaniem! Niezależnie od jej rodzaju, materace piankowe charakteryzują się wysokim poziomem elastyczności oraz umiejętnością szybkiego dostosowania się do indywidualnego kształtu ciała użytkownika. Poza tym cechują się nadzwyczajna lekkością, która ułatwia transport.

Materace lateksowe

Wśród materacy Hilding dużą uwagę skupiają także modele lateksowe, które stanowią świetne rozwiązanie dla alergików. Szukając przyczyn występowania alergii, coraz częściej decydujemy się na materace, które są w stanie zapewnić nam higieniczne warunki snu. Materace lateksowe cechują się bowiem właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybicznymi, a na dodatek zapewniają wysoki poziom elastyczności i łatwo dopasowują się do kształtu ciała użytkownika. Cieszą się tak dużą popularnością, gdyż coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że warto dbać o warunki, w których wypoczywamy. Przekładają się one na jakość naszego snu, a w rezultacie na nasze zdrowia oraz to, jak funkcjonujemy w ciągu dnia.

Trendy w branży materaców mogą pozwolić nam na znalezienie dla siebie idealnego modelu materaca, na którym z pewnością dobrze wypoczniemy. Jednakże warto też zwrócić uwagę na to, że aktualnie modne tendencje nie zawsze będą dla nas najkorzystniejszym rozwiązaniem. Zastanów się więc, czego konkretnie potrzebujesz, a następnie, czy obecne trendy uwzględniają Twoje potrzeby i preferencje.

Artykuł sponsorowany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij