Jak ułatwić płacenie klientom z zagranicy?

Jak ułatwić płacenie klientom z zagranicy?

Zapewnienie klientom różnych metod płatności za usługi lub towary może zachęcić ich do ponownego skorzystania z Twojej oferty i pozytywie wpływa na wizerunek firmy. Prowadzisz własny biznes i masz klientów z zagranicy? Wybierając terminal płatniczy dla firmy warto zdecydować się na urządzenie do płacenia kartą z DCC. Sprawdź czym jest usługa wielowalutowa i dowiedz się, dlaczego warto zaoferować ją zagranicznym klientom.

Urządzenie do płacenia kartą z usługą DCC

Urządzenie do płacenia kartą z usługą DCC (z ang. Dynamic Currency Conversion) to nic innego, jak terminal płatniczy pozwalający klientom z zagranicy na dokonywanie płatności w ich rodzimej walucie, niezależnie od waluty rachunku sprzedawcy. Jak to wygląda w praktyce? Usługa DCC umożliwia przeliczenie waluty transakcji na walutę karty klienta w momencie dokonywania płatności. Osoby chcące zapłacić kartą w Twoim sklepie lub punkcie usługowym za pomocą karty Visa lub Mastercard, przed zrealizowaniem transakcji poznają ostateczną cenę w ich własnej walucie. Rozwiązanie to przekłada się na większe poczucie bezpieczeństwa podczas opłacania rachunku w restauracji czy za nocleg, a to z kolei może zmniejszyć liczbę reklamacji chargeback. Oczywiście jest to też większa wygoda dla klienta, bo nie musi on szukać kantoru i wymieniać pieniędzy, ani martwić się brakiem złotówek. Możliwość zapłaty we własnej walucie pozytywnie wpływa także na wizerunek firmy i zachęca klientów z zagranicy do ponownego skorzystania z usług firmy, która taką możliwość oferuje.

W jakich branżach terminal z DCC to korzystne rozwiązanie?

Zastanawiasz się czy urządzenie do przyjmowania płatności z usługą DCC to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy? Z całą pewnością tak, jeśli obsługujesz gości z zagranicy. Warto wiedzieć, że Polskę w 2021 roku odwiedziło łącznie 51 mln cudzoziemców. Podróże te wynikały z chęci odwiedzenia rodziny lub znajomych, wiązały się z załatwianiem różnego rodzaju spraw biznesowych, ale też były związane z turystyką. Terminal płatniczy z dynamicznym przeliczaniem walut doskonale spełni swoją rolę w przypadku hoteli – goście z zagranicy mogą dzięki temu bezpiecznie i wygodnie opłacić noclegi za pomocą karty bez konieczności wymiany gotówki. Oczywiście urządzenie do przyjmowania płatności kartą z DCC sprawdzi się również w restauracji czy kawiarni, a także np. w sklepach z pamiątkami w miejscowościach turystycznych. Wprowadzenie takiego terminala w swojej firmie powinni rozważyć także taksówkarze oraz właściciele wypożyczalni samochodów. W ich przypadku zapewnienie zagranicznym klientom możliwości zapłaty za usługi w rodzimej walucie może zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Usługa MCC dla właścicieli sklepów internetowych

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz sprzedawać towary nie tylko w Polsce, ale również za granicą, dobrym rozwiązaniem będzie usługa MCC, pozwalająca na płatności wielowalutowe. Dzięki niej klienci z zagranicy mają możliwość poznania cen w walucie swojego kraju, co przekłada się na większe poczucie bezpieczeństwa podczas zakupów i może zachęcić ich do skorzystania właśnie z Twojej oferty. To rozwiązanie sprzyja ponadto zmniejszeniu liczby reklamacji – klient znając koszty zakupu towaru wraz z przesyłką może zrobić bardziej przemyślane zakupy. Wprowadzenie usługi wielowalutowej niesie więc wiele korzyści, a przy tym jest bardzo proste. Wystarczy, że w ustawieniach swojego sklepu internetowego dodasz nazwy krajów, w których planujesz prowadzić sprzedaż, a operator płatności elektronicznych zajmie się kwestiami kursu wymiany walut, wielowalutowymi usługami bankowymi i raportowaniem. Dzięki temu Ty możesz zająć się rozwijaniem swojej firmy, dopracowywaniem oferty czy zwiększeniem skuteczności reklamy. Oczywiście aby było to możliwe, należy przemyśleć wybór operatora płatności i zdecydować się na współpracę z agentem rozliczeniowym, który zajmie się wymienionymi wyżej zadaniami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij