Jak kontrolować faktury w firmie?

Jak kontrolować faktury w firmie?

Zarządzanie firmową dokumentacją może być kłopotliwe nawet w niewielkiej jednoosobowej działalności gospodarczej, dlatego warto szukać narzędzi, które umożliwią sprawne kontrolowanie dokumentacji, w tym co najważniejsze – dokumentów sprzedażowych. Znajdź prosty program do faktur i bądź zawsze na bieżąco.

Do wystawiania faktur w teorii nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania. Wystarczy szablon w edytorze tekstu, który należy uzupełnić przy okazji sprzedaży produktu lub wykonania usługi. Żeby jednak fakturowanie nie było żmudnym zajęciem, przez które tylko niepotrzebnie tracisz czas, wypróbuj oprogramowanie do wystawiania faktur, które wydatnie usprawni cały proces.

Dlaczego warto mieć program do wystawiania faktur?

Wytwarzanie oraz prowadzenie ewidencji dokumentów kosztowych i sprzedażowych to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Często jest on zlecany biurom rachunkowym, ale w przypadku mniejszych przedsiębiorstw, nierzadko właściciele biznesu sami biorą na swoje barki prowadzenie księgowości. Wbrew pozorom, dzięki dostępności odpowiednich narzędzi, wystawianie faktur czy rozliczenie się z ZUS i US nie muszą być trudnym zadaniem. Niezbędne jest jednak odpowiednie wsparcie, którym może być np. prosty program do wystawiania faktur https://ksiegowosc24.pl/. Zaletą tego typu oprogramowania CRM jest możliwość zebrania wszystkich najważniejszych dla firmy dokumentów i danych w jednym miejscu.

Jak już zostało wspomniane, jako przedsiębiorca nie musisz korzystać z usług biura rachunkowego ani nawet specjalnych programów do wystawiania faktur. Niemniej w dobie cyfryzacji taka ręczna praca przy każdym dokumencie jest w praktyce stratą czasu. Dotyczy do zwłaszcza takich czynności jak wystawianie faktur cyklicznych. Przede wszystkim jak w każdej czynności wykonywanej ręcznie, istnieje ryzyko błędu ludzkiego. Literówka w numerze NIP albo nazwie firmy kontrahenta może przydarzyć się każdemu, dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na automatyzację. Narzędzie do wystawiania faktur VAT automatycznie zapisze dane kontrahenta, a przy okazji wystawiania dokumentów bezbłędnie podstawi niezbędne dane. Pamiętaj, że faktura VAT to kluczowy dokument dla twojej firmy, dlatego zminimalizuj ryzyko wystąpienia błędów.

Pakiet przedsiębiorcy – faktura VAT i nie tylko

Automatyczna numeracja czy sprawne wstawienie danych kontrahenta to tylko podstawowe funkcjonalności CRM dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pomocny w obsłudze program oferuje zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców znacznie więcej praktycznych rozwiązań. Przykładem może być automatyczne kontrolowanie danych kontrahenta nie tylko przy fakturowaniu, ale również wysyłce czy innych kwestiach logistycznych. A skoro już o tym mowa, firmowy CRM umożliwia nie tylko wystawianie faktur online, ale również sprawny kontakt z zewnętrznymi systemami księgowymi, dzięki czemu zarówno wysyłka faktur, paragonów fiskalnych czy ogólnej ewidencji przychodów na zasadach uproszczonej księgowości będzie bardzo proste. Nie musisz już pamiętać numerów kont bankowych, ani martwić się takimi obowiązkami jak generowanie plików JPK. Bezpłatny program daje dziś możliwość wystawiania dokumentów, katalogowania ich, przechowywania, a także zapewnia miejsce na inne sprawy firmy, jak np. dokumenty magazynowe czy wspomniane pliki JPK. Automatyczne uzupełnianie usprawni twoją pracę, dane kontrahentów będą zawsze bezbłędnie podane, a ty jesteś gotowy na potrzeby kontroli skarbowej. Program to również szereg dodatkowych przydatnych funkcji, a także aplikacja mobilna, żebyś dostęp do firmy miał zawsze pod ręką na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego warto mieć program do wystawiania faktur?

Nawet darmowy program będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku przedsiębiorcy, które samodzielnie dba o księgowość swojego biznesu. Wszelkiego rodzaju faktury cykliczne czy jednostkowe przypadki jak faktura korygująca dla małych i średnich firm może być niemałym problemem. Jeśli jednak masz pod ręką nawet darmowy program dla swojej firmy, możesz szybko i sprawnie wystawić fakturę czy prowadzić ewidencję środków trwałych. Przede wszystkim takie rozwiązanie to oszczędność czasu, a także forma zabezpieczenia się przed ewentualnymi błędami. Im więcej spraw związanych z firmą jest zautomatyzowana, tym mniejsze ryzyko pomyłki. Moduł magazynowy przyda się z kolei właścicielom sklepów internetowych i stacjonarnych. Wszystkie dane masz w jednym miejscu, zarówno jeśli chodzi o takie kwestie jak stan magazynu, jak i podatki. Każdego płatnika VAT interesuje również kwestia pliku JPK, których generator posiada każdy dobry program, najlepiej także w formie aplikacji.

Z pewnością nie trzeba obawiać się różnego rodzaju programów, które mogą pomóc ci w bieżącej obsłudze firmy. Możesz za to sporo zyskać, jeśli zautomatyzujesz część procesów w twoim przedsiębiorstwie. Sprawdź najciekawsze oferty, a następnie wybierz narzędzie, dzięki któremu już nigdy nie będziesz zmagać się z zaginionymi fakturami, błędnymi rozliczeniami czy źle wypełnionymi fakturami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij