Infokioski multimedialne - czym są Gdzie można spotkać infokioski

Infokioski multimedialne – czym są? Gdzie można spotkać infokioski?

W centrach handlowych czy w budynkach użyteczności publicznej coraz częściej można spotkać infokioski multimedialne. Do czego służą? W jaki sposób można z nich korzystać? Przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

Co to jest infokiosk multimedialny?

Infokiosk multimedialny jest urządzeniem umożliwiającym wyszukiwanie oraz wyświetlanie informacji w wybranym zakresie. Najczęściej posiada panel dotykowy, dzięki któremu można wpisywać wybrane informacje oraz wybierać określone pozycje z menu.

A jakie jest jego zastosowanie? Przede wszystkim służy do przetwarzania informacji potrzebnych jego użytkownikom. Przykładowo, infokiosk w centrum handlowym może ułatwiać odnalezienie sklepu oraz pokazać, w jaki sposób najłatwiej do niego dojść. Urządzenia te umożliwiają wypełnianie ankiet, formularzy, wniosków.

Dzięki nim można w szybki i prosty sposób odnaleźć to, co nas w danym momencie interesuje, bez konieczności stania w długich kolejkach do obsługi klienta. A jakie są ich funkcjonalności?

Infokioski – jak z nich korzystać?

Jak już wspominaliśmy, infokiosk mera-systemy.pl jest ciekawym rozwiązaniem dla np. centrów handlowych, ale także banków czy miejskich urzędów. Aby był jednak w pełni funkcjonalny, musi spełniać określone warunki.

Przede wszystkim urządzenia te powinny być wytrzymałe, posiadać zabezpieczenia „wandaloodporne”. Jeśli znajdują się w budynkach, które są kontrolowane przez ochronę, raczej nie grozi im celowe uszkodzenie. Ale poza tym infokioski często wykorzystywane są na dworcach kolejowych itp., a tam nikt ich nie monitoruje 24/h.

Dlatego ich obudowa powinna być wykonana ze stali, a klawiatura i monitor w odpowiedni sposób chronione. Jeśli ekran jest dotykowy, powinien być przystosowany do obsługi przez dowolny przedmiot. Producenci projektują infokioski multimedialne, które dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami – słabowidzących lub takich, które posiadają protezy kończyn.

Jednak to, co jest najważniejsze, to ich obsługa, czyli zgodność z tzw. user experience. Sposób korzystania z infokiosków musi być prosty, intuicyjny dla osób w każdym wieku, z różnymi zdolnościami w zakresie korzystania z komputerów.

Dlatego dobrze jest, aby możliwe było skorzystanie ze wskazówek i podpowiedzi dotyczących tego, w jaki sposób wyszukiwać informacje oraz jak wygląda nawigacja po systemie.

Gdzie znajdują się infokioski?

O tym, jak szerokie jest zastosowanie infokiosków, nietrudno jest się przekonać. Można znaleźć je w centrach handlowych, w których zazwyczaj pełnią funkcję nawigacyjną, ale także w konkretnych sklepach – dzięki temu można szybko sprawdzić ich ofertę, przekonać się czy dostępny jest wybrany produkt oraz dowiedzieć się, jak go znaleźć.

W bankach infokioski najczęściej służą do prezentowania oferty. Przy ich pomocy można też szybko wysłać wniosek o otwarcie rachunku czy przyznanie kredytu, zwłaszcza w sytuacji, gdy wszyscy doradcy są zajęci.

Ale nie tylko firmy prywatne korzystają z tych urządzeń. Infokioski sprawdzają się również na dworcach czy w urzędach miast, w których pełnią rolę szybkich punktów informacyjnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij