Dla kogo przeznaczony jest outsourcing IT

Dla kogo przeznaczony jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to usługa, z której coraz chętniej korzystają małe i średnie firmy. Pozwala na optymalizację kosztów, a przy tym gwarantuje dostęp do specjalistów, którzy w każdej chwili służą pomocą. Kto może skorzystać z outsourcingu IT, na czym on polega i jakie są jego zalety?

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to obsługa informatyczna firm, która realizowana jest przez zewnętrznych specjalistów. Może być ona świadczona w różnych wymiarach. Outsourcing IT sprawdzi się, kiedy szukasz pełnego wsparcia w zakresie IT lub potrzebujesz fachowca w wybranych jedynie procesach. Ofertę outsourcingu należy dopasować indywidualnie do potrzeb przedsiębiorstwa. Wśród często wybieranych usług wymienia się rozwój systemów informatycznych, zarządzanie serwerami i urządzeniami sieciowymi, inwentaryzacje IT, audyty, wdrożenia oraz help desk. 

W przypadku tego typu usług zewnętrznych IT mówi się jeszcze o outsourcingu pracowniczym. Na czym on polega? Jest to pewnego rodzaju „wypożyczenie” specjalisty IT. Dołącza on do zespołu na określony czas, np. by zrealizować konkretne zlecenie, wdrożyć coś, służyć swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Outsourcing IT – dla kogo?

Z outsourcingu IT chętnie korzystają małe i średnie firmy. Takimi usługami są zainteresowani zwłaszcza si przedsiębiorcy, którzy nie mają u siebie działów IT, a jak wiadomo, w obecnych czasach nie da się uniknąć informatyzacji. Nie trzeba już tworzyć w niewielkich firmach pionów IT czy zatrudniać informatyków, dla niektórych przedsiębiorstw mogą to być zbyt wysokie koszty. W takich sytuacjach bardziej opłacalne jest skorzystanie z outsourcingu IT.

Outsourcing IT – dlaczego warto z niego skorzystać?

Outsourcing IT to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Wśród nich wymienia się oszczędność. Jak już wspomnieliśmy powyżej, w firmach nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów IT czy tworzenia działów IT. Oznacza to realne oszczędności. Właściciel nie musi ponosić kosztów zatrudniania i utrzymania nowych pracowników. Mniej kosztowne może być właśnie skorzystanie z usług zewnętrznej firmy.

Outsourcing IT to dostęp do wysokiej klasy specjalistów. W takich firmach pracują osoby, które są w branży IT doświadczone, wiedzą jak rozwiązywać problemy, są na bieżąco z nowymi technologiami. Dotyczy to nie tylko outsourcingu pracowniczego. W dodatku zewnętrzne firmy IT zatrudniają różnych specjalistów, są to programiści, informatycy, testerzy, analitycy, można mieć więc pewność, że usługi zostaną wykonane kompleksowo i na najwyższym poziomie. 

Outsourcing IT to też większe bezpieczeństwo, ale i spokój dla firm, które z takich usług korzystają. Przedsiębiorcy wiedzą, że od strony informatycznej ich biznes funkcjonuje prawidłowo i zgodnie z prawem. Dane są chronione, dokumenty firmy w odpowiedni sposób są zabezpieczone. W dodatku dostęp do fachowców może pomóc w uniknięciu przestojów w pracy, wszelkie awarie czy usterki są szybko wykrywane i pojawia się pomoc ze strony specjalistów IT.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij