Dachy solarne - zalety i możliwości związane z wykorzystaniem energii słonecznej

Dachy solarne – zalety i możliwości związane z wykorzystaniem energii słonecznej

Panele fotowoltaiczne i ich unowocześniona wersja, a więc dachy solarne – to ostatnimi czasy najczęściej wybierane technologie bazujące na odnawialnych źródłach energii. System solarny to w naszym kraju stosunkowa nowość, pod wieloma względami lepsza
i korzystniejsza dla właściciela, niż klasyczne panele. Obydwa rozwiązania czerpią jednak
ze słońca, tym samym posiadając podobne zalety!

Niewyczerpany potencjał energii słonecznej

Możliwości, jakie zapewnia energia słoneczna, nie mają żadnych limitów, są darmowe i przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. 

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę ze stale rosnących cen energii elektrycznej. Wszyscy odczuwamy konsekwencje takiego stanu rzeczy. Nikogo nie dziwi też fakt, że wobec obecnej sytuacji, coraz większą popularnością cieszą się tak zwane odnawialne źródła energii. Większość zainteresowanych stawia na energię słoneczną. Możliwości, jakie takowa zapewnia, są do nie przecenienia! Można wykorzystać ją poprzez fotowoltaikę, produkując tym samym energię elektryczną. Można też wykorzystać ją do ogrzewania domu czy za pomocą kolektorów słonecznych – do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Największą zaletą energii słonecznej jest to, że jest całkowicie darmowa! Ponadto, nie dotyczą jej żadne limity, gdyż jest niewyczerpana i nieskończona. Człowiekowi daje natomiast możliwość uniezależnienia się od wybranego dostawcy prądu, a konkretniej – obniżenie lub jak to potrafią zapewnić dachy solarne – zredukowanie opłat do zera.

Poza tym, technologie i systemy wykorzystujące energię słoneczną są niesamowicie praktyczne. Dają możliwość połączenia dotychczas używanych instalacji z nowoczesnymi elementami. Na przykład klasyczna fotowoltaika czy dachy solarne mogą stanowić pokrycie całościowe lub tylko częściowe, zintegrowane z uprzednio założonymi elementami.

Dach fotowoltaiczny – cena za panele vs. cena za dach solarny 

Fotowoltaika w klasycznym wydaniu, a więc panele fotowoltaiczne to dla standardowego domu jednorodzinnego koszt oscylujący w przedziale od 30 do 45 tysięcy złotych, choć wiele
zależy oczywiście od składowych ostatecznej decyzji, w tym jakości wybranych materiałów. 

Nieco droższy jest dach fotowoltaiczny cena takiego rozwiązania to mniej więcej 1500 złotych za metr kwadratowy pokrycia. Dachówki solarne są jednak wielozadaniowe. Spełniają funkcję klasycznego pokrycia dachowego, wytwarzającego przy tym energię elektryczną. Przeliczając konieczność założenia klasycznej dachówki, a następnie paneli – cena za kompletny i wielofunkcyjny dach solarny okazuje się wręcz atrakcyjna. Tym bardziej, że cała inwestycja zwraca się w ciągu kilku, kolejnych lat!

My Roof Dachy Solarne – firma działająca na polskim rynku

Firmy, które ofertę skoncentrowały na dachach solarnych, to między My Roof. Marka, jako pierwsza w Polsce wyszła z propozycją innowacyjnych dachów solarnych. Z jej ofertą zapoznasz się na stronie https://www.myroof.pl/oferta

W zakładce „wyceń dach” dokonasz wyceny zaplanowanej inwestycji. My Roof biorąc pod uwagę szereg wytycznych, wyliczy ostateczny koszt dachu solarnego dla Twojego domu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij