Czy kredyty pozabankowe są dostępne również dla samozatrudnionych?

Rynek pożyczek i kredytów pozabankowych prężnie się rozwija. Jest to świetna alternatywa dla kredytów bankowych, szczególnie dla osób z nieco niższą zdolnością kredytową, których wnioski zostały odrzucone w procesie weryfikacji zdolności kredytowej. Czy jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, możemy starać się o kredyt pozabankowy?

Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, możemy otrzymać kredyt pozabankowy?

Pożyczki są dla wielu osób panaceum w kryzysowej sytuacji. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób z nieco niższą zdolnością kredytową lub historią kredytową budząca wątpliwości. Większość osób, których wniosek kredytowy został odrzucony przez bank, zwraca się do instytucji pożyczkowych o wsparcie. A jak wygląda sytuacja przedsiębiorców? Czy możliwe jest otrzymanie pieniędzy jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą? Pomimo tego, że pożyczki dla przedsiębiorców cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem, na rynku również możemy spotkać się z ich ofertą. Dlaczego pożyczki dla firm nie cieszą się takim zainteresowaniem? Głównie spowodowane jest to tym, że właściciele firm przeważnie przy otwieraniu konta firmowego otrzymują również kartę debetową, z której mogą korzystać według potrzeb. Z drugiej strony bardzo często wymogiem otrzymania kredytu, skierowanego do samozatrudnionych jest prowadzenie firmy co najmniej przez 12 miesięcy. Zatem jeśli nie spełniamy tego wymogu, możemy ubiegać się o kredyt pozabankowy dla samozatrudnionych.

Jakie formalności musimy spełnić aby otrzymać kredyt pozabankowy?

Właściciele firm, również tych mikro, w której zarówno jest się właścicielem, jak i pracownikiem mogą ubiegać się o pożyczkę w instytucji pozabankowej. Aby otrzymać niezbędne środki, konieczne jest spełnienie kilku kryteriów. Nie są one jednak tak wymagające i trudne do sprostania, jak w przypadku ubieganiu się o kredyt w banku. Oprócz oczywistych i wspólnych z pożyczkami dla konsumentów indywidualnych, formalności jak np. udostępnienie danych z dowodu osobistego, numeru PESEL, adresu e-mail, aktywnego numeru telefonu przeważnie niewymagane są dodatkowe informacje na temat prowadzonej działalności. Możemy się spotkać z koniecznością dołączania do wniosku numeru NIP lub wyciągu z firmowego rachunku bankowego. Jednakże wszystko to zależy od tego, w jakiej instytucji pożyczkowej staramy się o kredyt pozabankowy.

Kredyt tylko powyżej roku działalności

Przeważnie jeśli staramy się o kredyt bankowy, aby otrzymać finansowanie, niezbędne jest, aby nasze działania poparte były co najmniej rocznym doświadczeniem w prowadzeniu działalności. Wnioski osób samozatrudnionych od mniej niż roku przeważnie są odrzucane. Nieco inaczej wygląda sytuacja jeśli staramy się o kredyt pozabankowy. Firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów, posiadania aż takiego doświadczenia, by wspomóc młode biznesy.

O jakie kwoty można się starać?

W zależności od firmy pożyczkowej, naszej zdolności kredytowej, okresu kredytowania i naszych potrzeb finansowanie możemy otrzymać środki w wysokości od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Musimy jednak pamiętać o terminowych spłatach, ponieważ za każdy dzień zwłoki będziemy zobowiązani zapłacić karne odsetki. Przez niedotrzymywanie terminu spłaty, informacje na ten temat zostaną przekazane do Biura Informacji Kredytowej, przez co niszczymy swoją historię kredytową i trudniej nam będzie otrzymać kolejne wsparcie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij