rower w góry

Aktywności fizyczne z nutą adrenaliny- znajdź co dla siebie!

Warto być aktywnym fizycznie, wszak aktywność fizyczna wychodzi nam na zdrowie i to zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jednak warto zauważyć, że każdy z nas jest inny i każdy lubi co innego, dlatego też jednym wystarczy aktywność jaką jest jogging, a inni szukają mocniejszych wrażeń i na tych drugich się skupimy przedstawiając naszym zdaniem naprawdę fajne aktywności i to z nutą adrenaliny.

Poczuj wiatr i dużą dawkę mocy

rower szosowyJazda na rowerze jest świetną aktywnością, ale jazda na rowerze może być też pełna dreszczyku i adrenaliny, co nie oznacza, że mamy na myśli jazdę bez hamulców, bo jej Wam zupełnie nie polecamy. Polecamy natomiast jazdę na rowerach przystosowanych do szybkiej jazdy takich jak rowery szosowe, dzięki temu poczujecie wiatr, choć niekoniecznie we włosach, wszak na głowie musi znaleźć się kask, natomiast na ciele poczujecie pęd i moc, a także sporo emocji. Oczywiście tak szybka jazda możliwa jest tylko na dobrych rowerach szosowych, które mają specjalną linię projektową. Dodatkowo ich duże koła wpędzane w ruch siłą mięśni pozwalają na osiągnięcie zawrotnej prędkości. Także jazda na rowerze górskim może dać Wam dawkę adrenaliny i frajdy, zatem tak naprawdę wybór należy do Was.

Aerial, czyli joga dla odważnych

Cóż joga zazwyczaj kojarzy nam się z robieniem figur, które może i są skomplikowane, ale jakoś bardziej uspokajają niż sprawiają, że czujemy emocje. Przez niektóre osoby joga nawet oceniana jako nudna. Ale to nie do końca prawda, bo czas najwyższy poznać aerial, czyli jogą dla odważnych. Trzeba przyznać, że ta technika jest naprawdę świetna, ale też szalenie trudna, bo wszystkie figury robi się w powietrzu, a dokładnie w hamaku. Ta technika pozwala pokonywać swoje ograniczenia, wszak często mamy je tylko w głowie, ale dzięki niej możecie jeszcze wyćwiczyć swoje mięśnie, a przy tym naprawdę porządnie się zrelaksować, choć jest to inna forma relaksu, bo owszem zapomnicie o stresach, choćby w pracy, natomiast przy samych ćwiczeniach będziecie czuć dużą dawkę emocji.

Dla lubiących wyzwania i pokonywanie swojego strachu

spadochronNie każdy chce uprawiać aktywności fizyczne na ziemi, tym bardziej jeżeli ma możliwość na prowadzenie aktywności w powietrzu. Już chyba domyślacie się o jakiej aktywności myślimy? Oczywiście o skokach ze spadochronem. Taka forma dedykowana jest dla ludzi odważnych, którzy chcą pokonać swój strach, a przy tym chcą poczuć sporą dawkę adrenaliny. Na samym początku oczywiście trzeba skakać z instruktorem, wtedy też jesteśmy podpięci specjalną uprzężą, ale i tak wrażenia są wyjątkowe. A gdy rzeczywiście ten sport nam się spodoba i nie będziemy już mogli żyć bez niego, to warto przejść kurs AFF i wtedy można już skakać samodzielnie. Jeżeli zastanawiacie się, czy skoki spadochronowe są bezpieczne, to odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak. Najpierw doświadczycie bezwładnego spadania, a potem czeka was lot pod czaszą, emocje są gwarantowane. A więc jeżeli jesteście żądni przygód i niemożliwe dla Was nie istnieje, to czas spróbować i przy tym świetnie się bawić.

A może tunel aerodynamiczny?

Są osoby, które lubią próbować nowych rzeczy i szukają aktywności z dreszczykiem, ale skok ze spadochronem to jednak dla nich za dużo. Nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować, z aktywności, które pozwalają poczuć pęd powietrza i adrenalinę, choć odbywa się to w warunkach bardziej kontrolowanych. W tym przypadku polecamy Wam lot w tunelu aerodynamicznym. Jest to świetna zabawa, choć trochę krótka, bo zazwyczaj taki lot trwa zaledwie kilka minut, ale także daje sporo frajdy, tym bardziej że poprzez pracę mięśni można wpływać na kierunek lotu, ale i nieco bardziej unosić się czy spadać. Wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak możecie się domyślić, przed takim lotem trzeba odbyć krótkie szkolenie, a sam lot odbywa się w specjalnym kostiumie oraz kasku, dzięki temu jest maksymalnie bezpieczny.

Jeżeli lubicie aktywności z adrenaliną to nie ograniczajcie się tylko takowe wybierajcie. Możliwości jest naprawdę sporo. Tutaj warto wiedzieć, że osoby lubiące adrenalinę są bardziej otwarte, ale i mają większą stabilność emocjonalną, a przy tym zwyczajnie dobrze się bawią.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij